Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Johannes Rydzek w Księdze Rekordów Guinnessa

Kombinacja norweska -> Artykuły

2017-09-29

Johannes Rydzek ma na swoim koncie sześć tytułów mistrza świata w kombinacji norweskiej, w tym dwa zdobyte na ostatnim czempionacie w Lahti, jednak tym razem wykorzystał skocznię narciarską do zgoła innego wyczynu. A wszystko po to, by jego nazwisko znalazło się nie tylko na kartach historii, ale i Księgi Rekordów Guinnessa.

 

 

Za niepowtarzalnym osiągnięciem kombinatora z Oberstdorfu stoją oczywiście sponsorzy, mianowicie producent opon Continental i marka odzieżowa Adidas. Obie marki postanowiły świętować drugą rocznicę współpracy, organizując wydarzenie zwane ContiGripRund2017. To właśnie w trakcie jego trwania Johannes Rydzek i trenujący parkur Alexnder Schauer stanęli przed zadaniem ustanowienia nowego rekordu w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

 

27,67 – tyle czasu zabrało Rydzekowi przebiegnięcie wzdłuż mamuciej skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie, której kąt nachylenia wynosi 37 stopni i więcej. By rekord został ustanowiony, potrzeba było 35 sekund, a obiekt został odpowiednio przygotowany, by zawodnikom nie groziło niebezpieczeństwo. Po czterech próbach sędzia z Londynu, Pauline Sapinska, potwierdziła nowy rekord. Rywal Rydzeka, Alex Schauer, również zaprezentował się wyśmienicie, jednak jego czas był o cztery sekundy słabszy od wyniku dwuboisty. Przypuszczamy, że to kwestia rzadszego obcowania ze skocznią narciarską.

 

red

fot. FIS

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl