Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Styczniowe zawody w kombinacji norweskiej odwołane!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2017-12-29

W pierwszy weekend nowego, 2018 roku, w estońskiej miejscowości Otepaeae znanej z zawodów PŚ w biegach miały odbyć się konkursy najwyższej rangi kombinatorów norweskich. Miały, bo dziś Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że zostały odwołane. 

 

Przypomina się trochę sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy to kilkukrotnie odwołano zawody z powody niesprzyjających warunków atmosferycznych. W Estonii w dniach 6-7 stycznia 2018 miały odbyć się konkursy PŚ mężczyzn i Pucharu Kontynentalnego Pań. Niestety ze względu na aurę daleką od zimowej zdecydowano o odwołaniu zawodów. Obecnie w Otepaeae brakuje śniegu, temperatury są raczej wiosenne, a prognozy na początek stycznia nie są optymistyczne. Dlatego też kombinatorzy i kombinatorki pozostaną w domach. Nie zdecydowano się ponadto na przełożenie zawodów na inny termin, tym samym dwuboiści powrócą do rywalizacji dopiero 12 stycznia we włoskim Val di Fiemme po blisko miesięcznej przerwie...

 

Kasia Nowak

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2017-12-29 19:49:37

Wielka szkoda. Czekałem na te zawody bo byłby to pierwszy Puchar Świata w Estonii. Oby Fis dał szansę Estończykom za rok ale obawiam się że drugi raz takiej szansy mogą oni nie dostać.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl