Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja Norweska: Walka o Kryształową Kulę 2019/2020, czyli kto jest faworytem nadchodzącego sezonu?

Kombinacja norweska -> Artykuły

2019-11-27

Sezon bez mistrzostw - to zjawisko występujące w Viessmann FIS Nordic Combined World Cup tylko co cztery lata. W konsekwencji walka o żółty plastron lidera i Kryształową Kulę to będzie główny cel tej zimy u każdego dwuboisty. Otwarcie sezonu w Ruce (FIN) jest już za tydzień, najwyższy czas, aby spojrzeć na to, czego potrzeba, aby wygrać.

 

 

Na czym polega sekret wygrywania KK? Ciągłe występowanie na wysokim poziomie jest trudniejsze niż zwycięstwo w turnieju, w którym jeden dobry dzień może oznaczać medal i tytuł. Mimo to są zawodnicy, którzy pokazują, że da się utrzymać formę przez cały sezon.

Jason Lamy Chappuis (FRA), Kenji Ogiwara (JPN) i Ronny Ackermann (GER) w sumie zdobyli Kryształową Kulę trzy razy. Hannu Manninen (FIN) osiągnął ją cztery razy, a legenda Eric Frenzel (GER) ma w domu pięć kryształowych globusów. Są też inni, którzy nie zawsze zajmowali pierwsze miejsce, jak na przykład japoński Akito Watabe, który wygrał kulę tylko raz, ale był na podium od ośmiu lat. Wraz z Jarlem Magnusem Riiberem w ubiegłym sezonie wzrosła nowa gwiazda, odpowiadając rekordowi 12 zwycięstw Hannu Manninena w sezonie.

 

Tak więc, patrząc na faworytów do sezonu 2019/2020, wszyscy będą patrzeć na 22-latka z Oslo, ale inni pretendenci do zwycięstw w Pucharze Świata mogą pochodzić także z innych nacji. Norwegia: Wraz z Espenem Bjørnstadem w szeregi silnego zespółu wchodzi Jørgen Graabak.

Niemcy: Czy Eric Fenzel, Johannes Rydzek, Fabian Rießle mogą połączyć swoje najlepsze występy z przeszłości i wyrazić swoje zdanie na temat żółtego numeru startowego w tym roku? A może wschodząca gwiazda Vinzenz Geiger będzie kontynuować walkę z zeszłej zimy? Austria: Niestety kontuzja Mario Seidla podczas Letniej Grand Prix w Planicy uniemożliwi mu zrobienie kolejnych kroków już tej zimy, ale kolega z drużyny - Franz-Josef Rehrl był w dobrej formie latem i wygrał cykl Letniej Grand Prix.

Japonia: Czy wielki Akito Watabe po raz kolejny może się pokazać z mocnej strony? Po fantastycznej zimie 2017/18, która zakończyła się zwycięstwem w Pucharze Świata, 31-latek odkrył, że wciąż jest zmotywowany do zdobywania jeszcze więcej miejsc na pudle. Jeśli dobrze rozpocznie sezon, może stać się głównym przeciwnikiem Riibera. Finlandia: Ilkka Herola i Eero Hirvonen, to dwóch sportowców, którzy znają się już na podium. Być może jeden z nich może przynieść Finlandii pożądane pierwsze indywidualne zwycięstwo od czasu Hannu Manninena w styczniu 2010 roku.

 

Francja: Po przejściu na emeryturę pozostałych dwóch członków „złotego pokolenia" Maxime Laheurte i Francoisa Brauda, ​​trener Etienne Gouy musi zacząć budować zespół z kolejną generacją francuskich sportowców. Zwycięstwo Antoine Gerarda w LGP można postrzegać jako pozytywny znak na przyszłość. Włochy: Również 26-letni Samuel Costa pokazał dobre wyniki w Grand Prix tego lata, a na weterana zespołu - Alessandro Pittin zawsze można liczyć na małej skoczni.

W sumie na zawodników czekają 24 wydarzenia w 11 obiektach, a pierwszy weekend w Ruka (FIN), który jest za tydzień (29.11), prawdopodobnie ułatwi identyfikację formy faworytów. Przystanki w Lillehammer (NOR) i Ramsau am Dachstein (AUT) odbywają się przed świętami Bożego Narodzenia, później Val di Fiemme (ITA), Oberstdorf (GER), Nordic Combined TRIPLE w Seefeld ( AUT), Otepää (EST), Trondheim (NOR), Lahti (FIN), Oslo (NOR) i Schonach (GER). Oprócz żółtego numeru startowego, sportowcy rywalizują również o niebieski plastron najlepszego skoczka narciarskiego i czerwony - najlepszego narciarza. Obaj zdobywcy trofeów otrzymają medal i część nagrody pieniężnej na koniec sezonu za zwycięstwo w jednej z dwóch dyscyplin w Nordic Combined.

Wszystko jest już przygotowane do otwarcia sezonu i szukania faworyta, który zgarnie Kulę Kryształową 2019/2020.

Źródło: http://fis-ski.com fis-ski.comBożena Tyc

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl