Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

KN: Riiber ponownie zwycięża, Kupczak na 30. miejscu [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2019-12-01

Niedzielny konkurs zakończył trzydniowe zmagania w Ruce. Królem tego weekendu był Jarl Magnus Riiber, który i dziś stanął na najwyższym stopniu podium. Szczepan Kupczak 30. zdybywa punkt w PŚ. Warunki były niesprzyjające, zaplanowane na rano kwalifikacje zostały odwołane. 

 

Runda skoków również została opóźniona i opierała się na przerwach między skokami. Adam Cieślar zdążył oddać skok podczas zawodów, ale zdejmowany z belki startowej uzyskał ostatecznie odległość na 110 metrów. Pozostali zawodnicy, także zasiadali na belce kilka razy i ostatecznie zdecydowano o odwołaniu skoków.

 

Dwuboiści w biegu startowali według wyników z czwartkowej rundy prowizorycznej, w której całkiem nieźle poradził sobie Szczepan Kupczak (124,5m) i był 11. Cieślar był na 50. pozycji (82,5m). Wygrał 22-letni Norweg - Riiber ze skokiem na odległość 144 metry. Drugi był Jens Luraas Oftebro, a trzeci Franz Josef Rehrl. Po rundzie prowizorycznej sklasyfikowany na 36. miejscu, do biegu nie przystąpił Lukas Klapfer z Austrii, a także Johannes Rydzek (42).

 

Bieg Gundersenem na 10 kilometrów, odbył się już bez przeszkód. Najlepszy wynik uzyskał największy faworyt tego sezonu - Jarl Magnus Riiber, który zapewnił sobie 16. zwycięstwo w Pucharze Świata z czasem 25 minut i 36.6 sek. Dobrze spisał się też Joergen Graabak, przybiegł na metę dwie minuty i 8.8 sekund po zwycięzcy. Trzecią lokatę na podium zajął Oftebro, który trzymał się przed rodakiem, ale w końcu skończył tuż za nim (+2:8.9). Rehrl na 4. pozycji z czasem 27:47.8 sek. Drugi z braci Ofterbro - Einar Luraas (+2:57) był 5., a Espen Bjoernstad (+2:59.6) uplasował się na 6. lokacie. Kolejno miejsca zajęli 7. Philipp Orter, 8. Manuel Faisst, 9. Go Yamamoto i 10. zamknął Vienzenz Geiger. Szczepan Kupczak nadal zmaga się z bólem stopy przez co z 11. lokaty po skokach skończył na 30. miejscu +5.33.4 sekund za Riiberem.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2019-12-01 19:41:00

Nieudany weekend w Ruce dla Polaków bo za taki chyba nie można uznać 4 punkty Kupczaka. Szkoda że w biegu dużo traci, myślałem że będzie lepiej, bo w lgp pokazał że biegać potrafi. Również nieciekawie jest na skoczni, wiadomo że to Ruka ale Szczepan miał spore problemy na skoczni i wyników zbyt dobrych nie było. Cieślar bardzo słabo na skoczni, oby się pozbierał ale boję się że najlepsze lata ma już za sobą. A co do wyników ogólnych to słabo się oglądało dzisiejszy bieg, bo Riiber teraz tak dominuje że nikt nie jest w stanie mu zagrozić, na mniejszej skoczni te przewagi nie będą takie duże to powinno być ciekawiej, ale widać już że ten sezon to będzie norweska dominacja, chyba nawet większa niż ta niemiecka z przed paru sezonów. A Niemcy słabo, szczególnie Rydzek który nawet punktu nie zdobył przez ten weekend.

Michał

Opublikowano: 2019-12-01 23:47:10

Kurcze szkoda Szczepana, miał przed sobą Ortera którego dogonił, chwilę biegli razem i potem to poszło jak poszło. Adam skokowo tragicznie a w biegu mimo ogromnej straty i tak fajnie pobiegł, bo uniknął zdublowania.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl