Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ramsau am Dachstein wygrywa Vienzenz Geiger, Kupczak 30.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2019-12-21

Sobotnie zawody w Ramsau am Dachstein wygrał Vienzenz Geiger. Konkurs skoków odbył się sprawnie, wiatr nie przeszkadzał. Polskę reprezentował dziś tylko Szczepan Kupczak, ponieważ Adam Cieślar nie przebrnął przez wczorajsze kwalifikacje. W biegach dwuboiści musieli walczyć już ze śnieżycą. Jarl Magnus Riiber spada z pierwszego miejsca w tym sezonie. 

 

Najlepszy w serii skoków był Espen Bjoernstad, za nim ze stratą 32 sekund, uplasował się lider Pucharu Świata - Jarl Magnus Riiber. Trzeci był Austriak Franz-Josef Rehrl (+0.39). Szczepan Kupczak po skokach na 12. pozycji, a jego strata do zwycięzcy wynosiła minutę i 12 sekund. 

 

Po godzinie 14:00 kombinatorzy ruszyli do biegu metodą Gundersena na 10 km. Martin Fritz został zdyskwalifikowany i musiał zejść z trasy. Riiber przez 3/4 biegu o pierwsze miejsce walczył dziś ze swoim rodakiem - Bjoernstadem. Pod koniec trasy Vienzenz Geiger objął prowadzenie i wygrał swoje drugie zawody w PŚ. Niemiec jako pierwszy przerwał Riiberowi wygrane w tym sezonie. Norweg na metę dotarł 1.6 sek po zwycięzcy i był 2. Podium zamknął Fabian Riessle (+5.8), za nim jego rodak Eric Frenzel (+8.6). Espen Bjoernstad po pierwszym miejscu w skokach, bieg zakończył jako 5. ze stratą 12.5 sek. Szczepan Kupczak ostatecznie zawody zakończył na pozycji 30. (+2.34.9). 

Jutro kolejne zmagania dwuboistów w Austrii. 

 

Bożena Tyc

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2019-12-21 16:06:43

Fajnie że wreszcie ktoś inny wygrał niż Riiber i wreszcie była jakaś rywalizacja o zwycięstwo, ale to Ramsau,małe starty i wiadomo było że tak będzie. Dobrze że Kupczak zdobył ten jeden punkcik, myślałem że przy takich małych stratach mu się to nie uda, więc miło mnie zaskoczył. Oby jutro było lepiej, dobrze jakby się Cieślar chociaż zakwalifikował do konkursu bo na punkty przy takiej formie skokowej nie ma co liczyć.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl