Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Kontynentalny w Planicy: Lars Ivar Skaarset wygrywa, Polacy bez punktów.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2020-02-02

Słoweńska Planica w tym tygodniu gości zawodników rywalizujących w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej. Najlepszy pierwszego dnia rywalizacji okazał się Lars Ivar Skaarset z Norwegii. Polacy niestety tak jak w poprzednich zmaganiach tego cyklu, poza czołową 30.
 

 

 

Skoki
 
Skoki rozegrano na dużym obiekcie w Planicy. Najwyższą notę za swoją próbę otrzymał reprezentant Norwegii Lars Ivar Skaarset który uzyskał 138,5 metra. 24 sekundy straty przed biegiem miał do niego drugi Sindre Ure Soetvik. Trzecią lokatę zajmował inny z Norwegów Simen Tiller. Kolejne pozycje zajęli Christian Deuschl, Otto Nittykoski i nasz rodak Piotr Kudzia. Mateusz Jarosz był 24, Paweł Twardosz 47 a Andrzej Szczechowicz 66.
 
 
 
 
Bieg
 
Bieg rozegrany metodą gundersena rozgrywany był na dystansie 10 kilometrów. Na trasie swoją przewagę bezpiecznie utrzymywał Lars Ivar Skaarset który uzyskał czas 27:16.6. 8,8 sekundy stracił do niego Jakob Lange który po skoku był dopiero dwudziesty lecz uzyskał najlepszy czas biegu. Skład podium uzupełnił Paul Gerstgraser z Austrii. Czwarte miejsce zajął Czech Jan Vytrval a piąte znany z występów w Pucharze Świata, Amerykanin Taylor Fletcher. Czołową szóstkę zamknął Fabio Obermeyr. Najlepszy z Polaków, Piotr Kudzia zawody ukończył na 40 pozycji, 41 był Paweł Twardosz. 45 był Mateusz Jarosz a 52 Andrzej Szczechowicz. 
 
 
 
 
Maciej Sulowski

Komentarze - 1

Michał

Opublikowano: 2020-02-02 13:09:18

Brawa dla Andrzeja Szczechowicza i Pawła Twardosza, iż w biegu awansowali a nie spadli, jeszcze z nich coś może być. Reszta to niech zrezygnuje z kombinacji norweskiej.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl