Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Zakopanem odwołany.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2012-01-02

W Zakopanem nie odbędzie się zaplanowany na 28-29 stycznia 2012 roku Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Powodem, jaki podał komitet organizacyjny zawodów, jest brak możliwości przygotowania w terminie tras biegowych.

- Komitet organizacyjny zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Zakopanem poinformował Polski Związek Narciarski, że nie ma możliwości na czas przygotować tras biegowych. W tej sytuacji zawiadomiliśmy FIS o odwołaniu imprezy - tłumaczy sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.

Jak dodaje sekretarz generalny, na decyzję KO wpływ miał także fakt, że żadna telewizja nie była zainteresowania przeprowadzeniem transmisji z tych zawodów, co spowodowało kłopoty ze znalezieniem sponsorów.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) rozpoczęła rozmowy z innymi miejscowościami, które mogłyby zastąpić Zakopane. Jeśli nie uda się przeprowadzić zawodów w innym miejscu, kombinatorów norweskich czeka długa przerwa między 15 stycznia (Chaux Neuve) a 4 lutego (Val di Fiemme).

Źródło: PZN

Kompromitacja Zakopanego?? Jak ta decyzja wpłynie na szanse kolejnej kandydatury do organizacji Mistrzostw Świata?? Więcej można przeczytać TUTAJ

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl