Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Plany startowe Polaków, powrót do Pucharu Świata [WSTĘPNE ZGŁOSZENIA]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-01-16

Nasi juniorzy w kombinacji norweskiej szykują się w Szczyrku i Wiśle na Mistrzostwa Świata Juniorów organizowane w Libercu, a seniorzy w tym samym czasie startować będą w Pucharze Kontynentalnym i Pucharze Świata.

Juniorzy w Libercu startować będą w dwóch konkursach indywidualnych (23 i 25 stycznia) oraz w konkursie drużynowym (26 stycznia). Polskę reprezentować będą: Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela, Wojciech Marusarz, Krystian Gryczuk, Damian Urbaś i Kacper Kupczak.

Seniorzy z kadry powalczą zaś w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal, który odbędzie się w dniach 19-20 stycznia. Polskę reprezentować będą: Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak oraz pozakadrowicze Mateusz Wantulok i Tomasz Pochwała.

WSTĘPNA LISTA ZGŁOSZEŃ (PK W KLINGENTAHL)

Tydzień później, czyli 26-27 stycznia w Klingenthal zagoszczą już najlepsi kombinatorzy globu i odbędzie się tam Puchar Świata. W zawodach wystartuje reprezentacja Polski, ale jeszcze nie wiadomo w jakim składzie. Wszystko zależy od wyników w tym tygodniu. W Pucharze Świata możemy wystawić tylko dwóch zawodników, także najprawdopodobniej będą to dwaj, którzy najlepiej wypadli na Pucharze Kontyenntalnym.

WSTĘPNA LISTA ZGŁOSZEŃ (PŚ W KLINGENTHAL)

Później zarówno juniorów, jak i seniorów czeka dłuższa przerwa od startów w FIS-owskich zawodach. W Soczi (2-3 luty) prawdopodobnie reprezentacja Polski nie wystartuje, a z Pucharu Alpejskiego, który odbędzie się w tym samym czasie w Kranju, zostaliśmy wyrzuceni. Kolejne międzynarodowe starty to Puchar Kontynentalny w Eisenerz (9-10 luty). W międzyczasie w Polsce (Szczyrk/Wisła) w dniach 1-6 luty odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie o medale będą walczyć nasi juniorzy.

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

arn

Opublikowano: 2013-01-17 21:23:39

"a z Pucharu Alpejskiego, który odbędzie się w tym samym czasie w Kranju, zostaliśmy wyrzuceni." tzn? kto i za co?:)

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-01-17 21:47:40

Polska i za to, że nie jest krajem alpejskim;) Być może organizatorzy odkryli to dopiero w zeszłym roku;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl