Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klemetsen i Pittin z tytułami, pierwszy krajowy Penalty Race

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-01-30

pittin aleNa przełomie minionego i obecnego tygodnia we Włoszech i w Norwegii odbyły się krajowe mistrzostwa. We Włoszech na obiektach tegorocznych Mistrzostw Świata najlepszy okazał się Alessandro Pittin, dla którego to siódmy tytuł Mistrza Włoch. W Mistrzostwach Norwegii rozgrywanych w formule Penalty Race zwyciężył Haavard Klemetsen.

Podium Mistrzostw Włoch uzupełnili Armin Bauer i Lukas Runngaldier. Warto dodać, że wszyscy trzej najlepsi Włosi reprezentują ten sam klub - Fiamme Gialle. Poza podium znaleźli się Giuseppe Michielli, Samuel Costa i Manuel Maierhofer. Niestety, Włosi do tej pory nie uzupełnili pełnych wyników krajowych mistrzostw, dlatego prezentujemy Wam skrócone wyniki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy start Alessandro Pittina na dużej skoczni od 11 miesięcy.

1. Alessandro Pittin (Fiamme Gialle)
2. Armin Bauer (Fiamme Gialle)
3. Lukas Runggaldier (Fiamme Gialle)
4. Giusepep Michielli (Fiamme Oro)
5. Samuel Costa (GS Fiamme Oro)
6. Manuel Maierhofer (SC Gardena)
7. Mattia Runggaldier (Fiamme Gialle)
8. Raffaele Buzzi (SC Monte Lussari)
9. Roberto Tomio (US Dolomitica)
10. Paolo Corradini (US Dolomitica)
11. Daniele Varesco (US Dolomitica)

Trener reprezentacji Włoch ogłosił też skład na Puchar Świata w Soczi. W składzie znaleźli się: Armin Bauer, Samuel Costa, Giuseppe Michielli, Lukas Runggaldier i Mattia Runggaldier. Alessandro Pittin kontynuuje przygotowania do Mistrzostw Świata i opuszcza kolejne starty pucharowe.

W Mistrzostwach Norwegii rozegranych w formule Penalty race pewny triumf odniósł Haavard Klemetsen. Podium zawodów rozegranych w Renie i Hamar uzupełnili Mikko Kokslien i nieco nieoczekiwanie Ole Martin Storlien. Tuż poza medalowymi pozycjami znaleźli się złotty medalista w Gundersenie, czyli Magnus Krog i Truls Soenstehagen Johansen. Pierwszą szóstkę zamknął Gumund Storlien. W słabej formie biegowej znajduje się Jan Schmid, który po drugim skoku (drugie miejsce) pobiegł bardzo słabo i spadł na pozycję siódmą. W zawodach nie startował Magnus Moan, który w tym czasie walczył o punkty Pucharu Świata w Klingenthal. Nie wystąpił także Joergen Graabak.

Penalty Race rozgrywany w kraju, to okazja do klubowej taktyki. Klemetsen był bardzo wdzięczny swojemy koledze z drużyny, Adnre Nyeg Olsenowi, który przez długi czas pomagał mu dyktować tempo i uciekać przed rywalami.

WYNIKI MISTRZOSTW NORWEGII

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl