PŚ w Soczi: Taihei Kato wygrywa kwalifikacje, komplet Estończyków w konkursie

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-02-01

Taihei Kato zwyciężył w kwalifikacjach przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Soczi. Japończyk poszybował na 139 metr. Trzy i pół metra bliżej skoczył Mario Seidl, który zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła skaczącemu z niższej belki Tino Edelmannowi (126m).

Pierwszą szóstkę uzupełnili Bernhard Gruber (126m), Eric Frenzel (126m) oraz Jan Schmid (127m). Jason Lamy Chappuis zajął 17. lokatę (120m). Z dobrych biegaczy niezły skok oddał Bjoern Kircheisen (124,5m), który zajął 14. miejsce. Coraz regularniej zaczyna skakać Taylor Fletcher (119m), który zajął 27. pozycję i traciłby przed biegiem tylko minutę i 16 sekund. O sporym szczęściu mogą mówić Joergen Graabak i Fabian Riessle, który zajęli odpowiednio 46. i 50. miejsce. Jako ciekawostkę należy dodać fakt, że do konkursu pewnie awansował komplet czterech Estończyków. Wszyscy uplasowali się w czwartej dziesiątce.

Po raz kolejny z konkursem pożegnała się liczna reprezentacja Włoch. Tym razem odpadli: Samuel Costa, Lukas Runggaldier i Armin Bauer. Żeby tradycji stało się zadość musiał przepaść też Amerykanin - tym razem jest to Johnny Spillane. Z konkursem pożegnał się także Viktor Pasichnik, który po dobrych występach w Pucharze Kontynentalnym debiutuje w Pucharze Świata. Na pierwsze punkty przyjdzie mu jednak jeszcze poczekać. W kwalifikacjach nie wystartowali Seppi Hurslcher i Yoshito Watabe. Ten pierwszy nie startował także na treningach, ale Watabe oddawał świetne próby w seriach treningowych, ale niestety podczas drugiego skoku mocno się poobijał nie wystąpił w rundzie prowizorycznej.

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

Na treningach poprzedzających kwalifikacje królowali Mario Seidl i Yoshito Watabe. W obu treningach zajęli pierwsze dwa miejsca. Dobrze skakali Eric Frenzel (8. i 4.) oraz Akito Watabe (3. i 4.). Nieźle prezentowali się także dwaj świetni biegacze - Mikko Kokslien (dwukrotnie osiemnasty) i Taylor Fletcher (29. i 15.)

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Przypomniamy także o obstawioanu zawodów Pucharu Świata. Aby zatypować kliknij TUTAJ.