Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nikt nie chce Kryształowej Kuli? Czołowa trójka odpuszcza Ałmaty!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-02-04

W tym roku wszyscy kombinatorzy priorytetowo traktują Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. Wydaje się wręcz, że nikomu nie zależy na Kryształowej Kuli. Konkursy w Klingenthal odpuścili Akito Watabe i Mikko Kokslien, w Soczi nie było Magnusa Moana, a w Ałmatach nie będzie pierwszej trójki klasyfikacji generalnej, czyli Erica Frenzela, Jasona Lamy Chappuis i Benharda Grubera.

Gruber i Klapfer w poniedziałek wracają do kraju, aby spokojnie przygotowywać się do Mistrzostw Świata. Zastąpią ich Christoph Bieler, którego rodzina szczęśliwie się powiększyła i Franz-Josef Rehrl.

Francuzi już dużo wcześniej oficjalnie ogłosili, że odpuszczają Pucharu Świata w Kazachstanie. Wystartują tam w rezerwowym składzie: Geoffrey Lafarge, Samuel Guy i Nicolas Martin.

Za tydzień nie wystartuje także lider Pucharu Świata, czyli Eric Frenzel, który oszczędza siły przed Mistrzostwami Świata w Val di Fiemme.

Włosi na czele z Alessandro Pittinem też odpuszczają najbliższe zawody. W Pucharze Kontynentalnym w Eisnerez wystąpią: Roberto Tomio, Manuel Maierhofer i Paolo Corradini. W Kazachstanie nie zobaczymy także reprezentantów USA.

Finlandię w Ałmatach reprezentować będą: Janne ryynanen oraz Eetu Vaehaesoeyrinki.

Czy Magnus Moan wykorzysta szansę i obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej? Obecnie traci on do Frenzela 195 punktów. Dwa miejsca na podium w Kazachstanie pozwoliłyby mu walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Konrad Rakowski

Komentarze - 3

ale10poz

Opublikowano: 2013-02-04 18:05:50

No to dublet Moana a później w Skandynawii jeszcze dołożyć i będzie KK.

Daerdin

Opublikowano: 2013-02-04 18:49:19

Dziwna sytuacja się nam robi. Na pewno w najlepszej formie z czołówki jest teraz Frenzel. Chappuis po konkursie w Chaux-Neuve zaczął słabiej startować, przede wszystkim za dużo traci w skokach. Moan w mojej ocenie nie jest na tyle powtarzalny, by stratę odrobić ;)

markos markowski

Opublikowano: 2013-02-04 23:55:22

Nic z tego. Moana też w Ałmatach nie będzie. Rozchorował się chłop ;). A bardziej prawdopodobne że Hammer wyperswadował mu wycieczkę da Azji.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl