Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Niemcy, Francuzi, Finowie i Rosjanie ogłosili składy, brak Morweisera!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-02-14

Kolejne kraje zdecydowały kto będzie ich reprezentował na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w kombinacji norweskiej. Składy opublikowali: Niemcy, Francuzi, Finowie i Rosjanie. Niespodzianek raczej brak. Małym zaskoczeniem może być brak powołania dla Janisa Morweisera.

Niemcy do Val di Fiemme zabiorą: Tino Edelmanna, Erica Frenzela, Bjoerna Kircheisena, Manuela Faissta, Johannesa Rydzeka i Fabiana Riessle. Na pewno lekką niespodzianką jest brak Janisa Morweisera, który w ostatnich konkursach Pucharu Świata w których startował był 8, 15, 13 i 4.

Trójkolorowych reprezentować będą oczywiście: Francois Braud, Sebastien Lacroix, Maxime Laheurte i Jason Lamy Chappuis. Piąty zawodnik zostanie powołany w terminie późniejszym, ale patrząc na wyniki PŚ w Ałmatach, będzie to prawdopodobnie Geoffrey Lafarge.

Rosjanie niezrażeni swoją beznadziejną formą w tym sezonie do Va di Fiemme wyślą pięciu zawodników. Będą to: Ivan Panin, Ernest Yahin, Niyaz Nabeev, Denis Isaykin oraz Evgeniy Klimov. Trener Rosjan, Leonid Chaschin, optymistycznie liczy na miejsce w ósemce w konkursie drużynowym.

Drużynę wystawią także Finowie będący w tym sezonie w bardzo słabej formie. Suomi reprezentować będą: Ilkka Herola, Jim Haertull, Janne Ryynaenen, Mikke Leinonen oraz Eetu Vaehaesoeyrinki. Trener Petter Kukkonen jest jeszcze większym optymistą niż rosyjski szkoleniowiec. Jego zdaniem wszyscy Finowie mają szansę na trzydziestkę, a dwóch-trzech zawodników widzi w dwudziestce.

W dalszym ciągu nie wiemy czy reprezentacja Polski pojedzie na MŚ czy też Polski Związek Narciarski zepchnie kombinacje norweską do podziemi i będzie udawał, że taka kadra nie istnieje.

Składy na bieżąco aktualizujemy TUTAJ.

Konrad Rakowski

Komentarze - 4

Moira

Opublikowano: 2013-02-12 15:10:25

Suomi chyba raczej a nie "sumowi" ;) Petter faktycznie optymistyczny, ja niestety nie :(

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-12 15:14:59

Hehe poprawione;) Autokorekta w Wordzie czasem mnie zaskakuje przy nazwiskach, ale jak widać nie tylko;) Chyba prędzej będzie dwóch Finów w dwudziestce, niż Rosjanie zmieszczą się w ósemce, bo to już jest totalna abstrakcja;)

Moira

Opublikowano: 2013-02-12 15:20:26

[quote]Hehe poprawione;) Autokorekta w Wordzie czasem mnie zaskakuje przy nazwiskach, ale jak widać nie tylko;) Chyba prędzej będzie dwóch Finów w dwudziestce, niż Rosjanie zmieszczą się w ósemce, bo to już jest totalna abstrakcja;)[/quote] Tak wlasnie sadzilam ze to autokorekta, zawsze mnie rowniez zaskakiwala pomyslowoscia ;) To akurat owszem, ale to ze wszyscy Finowie w 30? hahaha... ha... jak bardzo im kibicuje, tak jednak nie jestem optymistycznie nastaniona... lepiej sie pozytywnie rozczarowac ;) Swoja droga, bardzo jestem ciekawa co pokaza Wlosi u siebie, to takie moje "dzieci" ktorach rozwoj sledze juz od dawna i czekam az naprawde stabilnie bedzie im niezle szlo :)

zur555

Opublikowano: 2013-02-14 16:31:28

A według mnie jest szansa na 4 finów w 30. Na MS kazda ekipa wystawi po 4 zawodników wiec duzo latwiej o 30 nic w PS. A Finowie moze nei mają jakiegoś zawodnika który by wygrywał ale mają w miarę wyrównano czwórkę którą stac na 30.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl