Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Magnus Moan zachorował i… jest bogatszy o tysiąc koron

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-02-12

Magnus Moan od pewnego czasu nie ma szczęścia. Bardzo często łapią go przeziębienia, choroby i drobne urazy. Wydawało się, że po zabiegu usunięcia migdałków i po operacji ścięgna Achillesa, ten sezon wreszcie będzie dla niego wolny od problemów zdrowotnych, ale tak się nie stało.

Lider Wikingów od kilku dni jest na antybiotyku i nie może normalnie trenować. Nęka go infekcja wirusowa. Norweg sam przyznaje, że ze względu na te problemy jest daleki od optymalnej formy biegowej i wszyscy obawiają się o powtórzenie sytuacji sprzed dwóch lat z Oslo, kiedy Moan na trasie z każdym kilometrem słabł w oczach. „Dla nas jest bardzo ważne, aby mieć Magnusa w formie od początku mistrzostw" - komentuje trener Kristian Hammer. Szkoleniowiec liczy, że Moan lada dzień będzie mógł wykonywać pełne treningi.

Jako ciekawostkę można dodać, że Moan założył się przed sezonem ze swoim ojcem o 1000 norweskich koron. Jego tata uważał, że przez cały sezon będzie zdrowy, a sam zawodnik wprost przeciwnie. Magnus Moan jest więc teraz nieco bogatszy, choć sam chyba wolał by przegrać...

Problemy ze zdrowiem ma także Christian Erichsen, który nie będzie startował już do końca sezonu. Szwajcar jest fizycznie przemęczony i musi na kilka miesięcy odpocząć od sportu. Czy w związku z tym Szwajcarzy wystawią na MŚ drużynę? Wydaje się to wątpliwe.

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl