Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ: 55 kombinatorów powalczy o medale [LISTA STARTOWA]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-02-21

55 zawodników z 17 krajów powalczy jutro o pierwsze medale w kombinacji norweskiej podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Kilka godzin temu trenerzy musieli oficjalne zdecydować kogo odstawić od składu na jutrzejszy konkurs. Było kilka niespodzianek.

Rosjanie nieco nieoczekiwanie odstawili dobrze skaczącego Klimova, a wystawili fatalnie prezentującego się w pierwszej części dwuboju Isaykina. Austriacy zgodnie z oczekiwaniami odrzucili Drumla i Klapfera. Wystartuje więc Mario Stecher, który po powrocie po kontuzji, bardzo dobrze spisywał się na skoczni. W treningach nie radził sobie Tomas Portyk i Czesi zdecydowali się na danie szansy Petrowi Kutalowi. Jedną z większych niespodzianek jest odstawienie przez Finów dobrze skaczącego tu Eetu Vaehaesoeyrinki, kosztem Jima Haertulla. Francuzi oczywiście w konkursie wystawiają swoją żelazną czwórkę, a Niemcy też nieco nieoczekiwanie posadzili na ławce rezerwowych Manuela Faissta. Japończycy odstawili słabo skaczącego Yousuke Minato, Amerykanie Johnny Spillane, a Włosi Samuela Costę. Tutaj akurat wielkich niespodzianek nie było.

Na osobną uwagę zasługują Norwegowie. Wikingowie są mocno osłabieni, bo jutro nie wystartuje chory Mikko Kokslien. Norweg czuje się coraz lepiej, ale sztab szkoleniowy w porozumieniu z lekarzami zdecydował, że nie można ryzykować i prawdopodobnie Norweg będzie do dyspozycji trenera podczas niedzielnego konkursu drużynowego. Jutro na pewno o medale nie powalczy. Pod jego nieobecność faworytami na skoczni normalnej będą: Eric Frenzel, Jason Lamy Chappuis, Magnus Moan i świetnie skaczący tutaj Austriacy, czyli Bernhard Gruber i Christoph Bieler. Nie można także zapominać o coraz lepiej spisującym się Akito Watabe.

LISTA STARTOWA

Seria próbna rozpocznie się o 9, seria konkursowa o 10, a bieg o 15. Przy okazji zapraszamy do wspólnego obstawiania zawodów. Aby zatypować kliknij TUTAJ.

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl