Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Po raz pierwszy od 24 lat bez konkursu w Polsce?

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-09-16

Kombinatorzy z drugiego szeregu nie mają powodów do radości. FIS wstępnie zredukował liczbę konkursów Pucharu Kontynentalnego do zaledwie szesnastu. Wypadły m.in. polskie konkursy, które miały się odbyć w Wiśle. Decyzja nie jest ostateczna.

Na ten moment kalendarz jest bardzo ubogi. Kombinatorzy będą rywalizować w zaledwie szesnastu konkursach, które zostaną rozegrane w siedmiu miejscowościach. Są to: Soldier Hollow, Hoeydalsmo, Klingenthal, Planica, Eisenerz, Falun oraz Kuusamo.

WSTĘPNY KALENDARZ PUCHARU KONTYNENETALNEGO 2013/2014

Z kalendarza wypadła między innymi Wisła, która początkowo była potwierdzona przez Międzynarodową Federację Narciarską. Zawody w Polsce miały odbyć się 8 i 9 lutego. Oczywiście podobnie jak w przypadku nowej posady Tomisława Tajnera, trudno znaleźć na ten temat jakieś informacje na związkowej stronie i nie wiemy czyja inicjatywa spowodowała zniknięcie Wisły z kalendarza. Można się tylko domyślać. Jeśli na początku października w Zurychu, jakaś polska skocznia nie wróci do kalendarza, to będzie to pierwszy taki przypadek od 24(!) lat, a konkretnie od sezonu 89/90. Oczywiście jeśli rozegranie zawodów uniemożliwiła pogoda, to wówczas można mówić chociaż o realnej chęci rozegrania konkursów. Co więcej, PŚ B powstał w sezonie 90/91 i od tego momentu zawsze organizowaliśmy jakieś konkursy rangi FIS w dwuboju zimowym. We wcześniejszych latach było o to trudniej, gdyż istniał tylko Puchar Świata.

Ta historyczna statystyka mówi sama za siebie i jasno pokazuje dokąd zmierza nasza kombinacja. Oczywiście konkursy dwuboju zimowego na pewno z ekonomicznego punktu widzenia nie są opłacalne, ale dopóki istnieje kadra narodowa nad którą czuwa Ministerstwo Sportu i Polski Związek Narciarski, to brak międzynarodowych konkursów w naszym kraju można odebrać tylko jako sabotaż.

Konrad Rakowski

Komentarze - 3

ant

Opublikowano: 2013-09-16 22:59:01

A nie tak dawno był całkiem spory kalendarz. Dziwne takie zmiany robione cichaczem. Moim zdaniem Wisła musi być, bo nie po to dostali PŚ w skokach, żeby nie podratować kalendarza zawodami PK w kombinacji. No ale dobrej woli tu nie będzie, tylko przymus.

Moira

Opublikowano: 2013-09-16 23:50:12

Szkoda :( osobiscie nie mialabym nic przeciwko jakims zawodom kombi COC w styczniu lub w lutym w Hinterzarten/Neustadt lub Schonach, skocznie beda przygotowane, trasy rowniez zwykle sa i jedynie kosmetyczne poprawki na zawody bylyby niezbedne... a wtedy moglabym sie gdzies wybrac :P

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-09-17 10:48:27

Lepiej zrezygnować latem niż 3 tygodnie przed zawodami;) A tak poza tematem, to ze sporym poślizgiem, ale duża część działów po lewej została zaktualizowana (nowa ankieta, ostatnie zawody, następne zawody, ranking Polaków, terminarz PŚ, terminarz PK, terminarz IO, kadry narodowe na ten sezon). Dzisiaj się jeszcze zajmę archiwalnymi ankietami, także zapraszam do zwiedzania;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl