Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Apoloniusz Tajner: „Trzymam się z daleka, nie biorę w tym udziału”

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-10-13

Po raz ostatni chcielibyśmy powrócić do sprawy tajemniczej kadry juniorów, która to ujrzała światło dzienne dopiero pod koniec września. Tym razem warto odnieść się do wypowiedzi Apoloniusza Tajnera dla portalu SportoweFakty.pl.

„Proszę pytać prezesa Andrzeja Wąsowicza. Nie biorę w tym udziału i nie podpisuję umów. Trzymam się z daleka zdając sobie sprawę, jakie to może budzić zastrzeżenia. To jest inicjatywa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, a zarząd ją przyjął" - tłumaczy portalowi Sportowe Fakty Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Jak Apoloniusz Tajner ocenia umiejętności trenerskie swojego syna? „Podobnie jak Roberta Matei. To był zawodnik, który również budził kontrowersje, a teraz jest doskonałym trenerem. Co do Tomisława mam bardzo podobną opinię" - zakończył prezes.

Czy coś Wam to przypomina? Jeśli nie, to warto powrócić do zeszłorocznej wypowiedzi udzielonej dla portalu PZN.pl po powołaniu Jana Klimko na stanowisko głównego szkoleniowca. „Co prawda Jakub Michalczuk zostaje w kadrze, ale to już była decyzja Jana Klimko. Zarząd PZN powołuje trenera głównego, ale to on sam montuje sobie zespół i nikt nie ingeruje mu w jego wybór, nie wciska nikogo. Klimko chce mieć łącznika pracy z poprzednich lat, więc wybrał na swojego asystenta Michalczuka" - tłumaczy Apoloniusz Tajner.

Co jeszcze? Rozważając kwestię krótkiego występu wokalnego Michała Wiśniewskiego na Pucharze Świata w skokach narciarskich w Wiśle nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że według doniesień medialnych jego menadżerką jest Dominika Tajner. Polski Związek Narciarski musiał więc prawdopodobnie prowadzić negocjacje finansowe dotyczące występu z córką prezesa. Nie warto już nawet mówić o kolejnych przypadkach bliższej lub dalszej rodziny prezesa związanych z Polskim Związkiem Narciarskim, bo nie o to tu chodzi. Wiadomo, że środowisko sportów zimowych jest dosyć hermetyczne i trudno wymagać napływu ludzi znad morza. Chodzi tylko o pewną uczciwość.

Wypowiedzi Apoloniusza Tajnera wydają się być strasznie cyniczne. Okazuje się, że prezes o niczym nie decyduje, nikomu nic nie narzuca i wszyscy robią co chcą, a Apoloniusz Tajner umywa od tego ręce i tylko z pokorą akceptuje wszystkie decyzje. Być może statut (albo niższe rozporządzenia) PZNu potwierdzają, że wiele ostatecznych decyzji nie przechodzi bezpośrednio przez prezesa, ale odcinając się od wszelkich decyzji personalnych, Apoloniusz Tajner traktuje kibiców jak idiotów i w moim odczuciu jest to po prostu niesmaczne. Jest wiele niewidocznych stanowisk, a takie gierki z Jakubem Michalczukiem i Tomisławem Tajnerem mogą prowadzić tylko do negatywnego odbioru związku przez opinię publiczną. Jakby Jakub Michalczuk został zdegradowany nie na asystenta lecz na serwismena, a kadra Tomisława Tajnera od początku byłaby jawna, to z pewnością byłoby to inaczej odbierane. Niekoniecznie pozytywnie, ale na pewno inaczej niż obecnie.

Konrad Rakowski

Komentarze - 5

fan kn

Opublikowano: 2013-10-13 19:30:11

Ale wam ten Tajner solą w oku, nie udało sie wam wmówić ludziom że "woził" się na A. Małyszu potem że rozwalił skoki, że "lansuje" nielota Mateję to teraz te zagrywki z Toniem wstyd i tyle! Tajner nie jest święty ale robienie z niego najgorszego z najgorszych to wasza obsesja!! Nie widzę problemu macie dowody to do prokuratury czy do PKOL-u a nie obrzucanie kogoś błotem bo go sie nielubi!

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-10-13 21:03:07

Dowody czego? PZN nie ma obowiązku "zatrudniania z konkursu" więc na jakiej podstawie kogoś oskarżać? Nikt też nie ma obowiązku akceptowania kandydatur wyłanianych czy to bez konkursu czy nawet tych wybieranych bardziej obiektywne. Nepotyzmu nie da się od tak udowodnić, bo przecież krewny też może być dobrym pracownikiem, a czasem nawet lepszym bo zaufanym ;) Problem jest taki, że nie jest to prywatna firma. To po pierwsze. Po drugie - nikt tu nigdy nie wmawiał ludziom, że Tajner woził się na Małyszu. Czasami można się spotkać z opiniami, że zbierał wiele pochwał za ówczesną pracę Fijasa. Nie mam kompetencji, żeby się w tym temacie wypowiadać, więc na Skipolu nigdy nikt nie podważał osiągnięć pozaprezesowskich Tajnera. Z łaski swojej nie traktuj SkiPola jako jakiś dziwny "ogół". To samo tyczy się Matei, rozwalenia polskich skoków itd. Coś sobie ubzdurałeś. Tu nie chodzi o lubienie kogoś czy nie. Jak znajdziesz pięć osób spoza rodziny (zawodnicy czy trenerzy), które pozytywnie wypowiedzą się o pracy Michalczuka, to z chęcią umieszczę na tej stronie nawet największe pochwały - możesz mi wysłać i jutro będziesz miał na stronie. Stanisław Usutpski w dużej mierze wypowiadał się pozytywnie o Tajnerze i wszystko to znalazło się na stronie. Jeśli nie masz takich nazwisk, to proszę nie oskarżaj mnie o lubienie czy nielubienie kogoś, bo rujnowanie kombinacji przez Tajnera to jest fakt i nie ma nic wspólnego z sympatią lub jej brakiem. No i zauważ, że to portal o kombinacji i o biegach, więc czemu głównie nawiązujesz do skoków?;) Czyżby Tajner był prezesem tylko jednej dyscypliny? Taka postawa "ja nic nie wiem", "to nie ja, to oni" jest żenująca i tyle. Nikt jednak nie twierdzi, że Tajner jest najgorszy z najgorszych. To nie ja mówiłem, że kombinatorzy zrobią niespodziankę w Soczi...

Tyskacz

Opublikowano: 2013-10-16 09:55:55

Ale ja nadal wierzę że kombinatorzy zrobią niespodziankę w Soczi :D

Kuba Cieślar-skipol

Opublikowano: 2013-10-14 20:33:47

Do fan KN, widzę ,że idziesz na całość. Otóż wyobraź sobie, że Polska nie awansowała na MŚ w Brazylii także przez nas! Siatkarze polegli w ME, też nasza wina! Przyznajemy się! Tak na poważnie, to nikt nigdy na skipol -u nie pisał,że Tajner woził się na Małyszu, ani że rozwalił skoki. Mało tego uważam, że skoki są tam gdzie są dzięki Tajnerowi. na współpracy Tajner Małysz skorzystali wszyscy!Lodu na głowę fanie KN!

Prawdziwy Fan KN

Opublikowano: 2013-10-13 21:50:23

Dobra robota. Takie sytuacje trzeba punktowac. Nie dajcie sie ludziom Tajnera, bo jak ktos go broni i uwaza sie za fana KN, to albo jest podstawiony albo chory psychicznie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl