Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ostatnie szlify, Polacy powalczą z Estończykami i Rosjanami

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-11-12

Większość kombinacyjnych drużyn wyruszyło albo lada dzień wyruszy na pierwsze skoki na śniegu. Norwegowie i Austriacy wybrali Lillehammer, a Polacy, Rosjanie, Estończycy, Japończycy i Finowie Rovaniemi.

Rosjanie trenując w Villach przeprowadzili kilka dni temu ostatnie letnie zawody testowe, które rozpoczęli nietypowo od biegu masowego. Wygrał Klimov, przed Nabeevem i Yahinem. Nowy szkoleniowiec Dimirij Dubrowski jest zadowolony z obecnych przygotowań i jego zdaniem wszyscy jego kadrowicze zrobili duży postęp, a na szczególne wyróżnienie zasługuje coraz lepiej biegający Klimov. 15 listopada Rosjanie wyruszają do Rovaniemi, gdzie odbędą się zawody testowe w których na pewno wezmą udział: Finowie, Polacy, Estończycy, Japończycy oraz właśnie Rosjanie. Po tym sprawdzianie zostanie podany czteroosobowy skład na pierwsze zawody Pucharu Świata w Kuusamo.

Dwa dni temu do Rovaniemi dotarli także Polacy. „Jesteśmy już w Rovaniemi. Skocznia my być gotowa od wtorku. Na razie korzystamy z tras biegowych na których na szczęście nie ma tłoku, a warunki są bardzo dobre" - pisze Paweł Słowiok na swoim fan page'u. Ciekawie złożyło się, że Polacy w Rovaniemi będą trenować m.in z Rosjanami i Estończykami, którzy w teorii powinni być naszymi głównymi rywalami w konkursie drużynowym.

Do sezonu optymistycznie nastawieni są także Estończycy. Do momentu wyłonienia nowych medalistów Mistrzostw Świata Juniorów będą mogli wystawić w każdym konkursie Pucharu Świata aż czterech zawodników. Celem na początek sezonu jest oczywiście wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej dla całej drużyny. Postęp estońskiej kombinacji doceniają potencjalni sponsorzy i zaowocowało to wsparciem od kolejnej firmy, a konkretnie od ACE Logistics. Wcześniej dołączyła też firma MARU. Od 29 października do 10 listopada Estończycy przebywali w Val Senales. Teraz przenoszą się do Rovaniemi.

Austriacy w listopadzie skakali w Innsbrucku, biegali w Seefeld i testowali narty w tunelu w Oberhofie. Ostatni weekend spędzili w tyrolskim Hotelu Schick, gdzie eksperymentowali z różnymi indyjskimi zabiegami relaksującymi i uzdrawiającymi. 16 listopada przenoszą się na pierwszy śnieg do Lillehammer. Będą tam trenować wspólnie z Norwegami i przeprowadzą tam też eliminacje, które wyłonią składy na Puchar Świata i Puchar Kontynentalny. Odbędą się one 21 listopada. Dzień później Norwegowie planują w Lillehammer rozegrać krajowe mistrzostwa. Wikingowie w dniach 6-11 listopad trenowali w Beitostoelen. Nieobecny był Haavard Klemetsen będący w Val Senales oraz chory Jan Schmid. 18 listopada rozpoczynają zgrupowanie w Lillehammer.

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl