Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Kuusamo: Drużynówka - podejście drugie, Polacy na starcie

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-11-30

Już jutro czeka nas pierwszy drużynowy konkurs w kombinacji norweskiej w Pucharze Świata 2013/2014. Dwuboiści rywalizować będą w fińskim Kuusamo. Na starcie zobaczymy aż trzynaście drużyn, w tym reprezentację Polski. Czy drugie podejście będzie udane i zawody zostaną przeprowadzone?

Nasi zawodnicy wystartują z numerem czwartym. Adam Cieślar zdobył dziś dziewięć punktów Pucharu Świata i dzięki temu w Pucharze Narodów jesteśmy przed Estończykami, Włochami i Amerykanami, którzy wystartują przed nami. Po naszych zawodnikach skakać będzie: Rosja, Czechy, Finlandia, Słowenia, Austria, Francja, Japonia, Niemcy oraz Norwegia. Nasi reprezentanci wystartują w kolejności Gąsienica-Słowiok-Cieślar-Kupczak.

LISTA STARTOWA

Jedynym poważniejszym zaskoczeniem jest niewystawienie przez Austriaków świetnie skaczącego Seidla, a zgłoszenie niepewnego na skoczni Stechera. Wśród Niemców nie startuje Edelmann, który na treningach spisywał się katastrofalnie. Finowie dziś zdecydowali się podmienić w składzie Eetu Vaehaesoeyrinki - zamienił go młodziutki Arttu Maekiaho (rocznik 97).

Faworytami będą oczywiście Norwegowie, Niemcy, Japończycy i być może Austriacy, którzy nie popisali się w konkursie indywidualnym. Francuzi nie prezentowali się zbyt dobrze na skoczni, lecz często trójkolorowi mobilizują się na konkursy zespołowe. Zawsze groźni w drużynówce Amerykanie spisywali się wczoraj na skoczni katastrofalnie.

Na co możemy liczyć w wykonaniu naszej drużyny? Przed sezonem wydawało się, że w naszym zasięgu są tylko Estończycy i Rosjanie. Nasi zawodnicy zaprezentowali się jednak na treningach dosyć dobrze, a wiele reprezentacji rozczarowało. Na skoczni możemy walczyć o miejsce w ósemce, a wyprzedzenie dwóch drużyn na koniec rywalizacji byłoby z pewnością małym sukcesem. Nie będzie o to łatwo, gdyż Rosjanie zaprezentowali niezwykle wysoką formę skokową.

Rafał Snoch zrobił symulację drużynówek na podstawie treningu pierwszego, drugiego i rundy prowizorycznej. Adam Cieślar w drugim treningu nie startował, więc zostały mu uśrednione dwa pozostałe skoki. Pierwszą część dwuboju wygrali by kolejno: Austriacy, Norwegowie i znów Norwegowie. Polacy zajęliby kolejno miejsca: dziewiąte (+1:55), ósme (+1:50) i dziewiąte (+1:33).

SYMULACJA SKOKÓW (PCR/TR1/TR2)

Na zakończenie prezentujemy symulację uśrednioną (50% PCR, 30% TR2, 20% TR1) i wyniki biegu na podstawie dzisiejszego konkursu indywidualnego (Ci którzy nie startowali - na podstawie zeszłorocznego rankingu wynikowego). W takim zestawieniu zwyciężają Norwegowie przed Japonią i Niemcami. Polacy zajęliby 11. miejsce z niewielką stratą do 10. Słoweni. Jak będzie Waszym zdaniem?

SYMULACJA NA PODSTAWIE KONKURSU INDYWIDUALNEGO

Andrzej Gąsienica nie załamuje się po pechowym odpadnięciu i zachęca do trzymania jutro kciuków. „Pierwsze koty za płoty. Dzisiaj nie udało się awansować do niedzielnego konkursu, zabrakło 0,6 punktu do kwalifikacji. Skok który oddałem był przyzwoity, ale jak widać nie na tyle aby się zakwalifikować. Jutro konkurs drużynowy. Trzymajcie kciuki!!" – apeluje na portalu społecznościowym nasz zawodnik, którego jutro czeka trudne zadanie, bo będzie skakał jako pierwszy w drużynie.

Skoki rozpoczną się o 9:15, a bieg o 14:30. Jednym z pięciu sędziów będzie Polak - Kazimierz Bafia. Transmisja na żywo na głównej antenie Eurosportu.

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

M_B

Opublikowano: 2013-12-01 09:34:30

W końcu udany skok Słowioka w zawodach najwyższej rangi, a to rzadko się zdarza :). Brawo dla Pawła.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl