Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jan Klimko: „Biegowo chłopcy przygotowani są dobrze. O to się nie martwimy”

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-11-30

Po dzisiejszym bardzo udanym występie kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w fińskim Kuusamo poprosiliśmy trenera Jana Klimko o podzielenie się wrażeniem po dzisiejszym starcie swoich zawodników. Spytaliśmy także o nastrój przed jutrzejszym występem.

Trener oczywiście pozytywnie ocenił występ swoich zawodników w dzisiejszym konkursie indywidualnym. „Chłopcy spisali się bardzo dobrze na trasie. Jesteśmy zadowoleni z miejsca w trzydziestce Adam Cieślara. Pobiegł to czego od niego oczekiwaliśmy, a Szczepan też poczynił postępy w biegu, ale osłabł w drugiej części dystansu. Biegowo chłopcy przygotowani są dobrze. O to się nie martwimy. Ważne aby potwierdzić tą formę na skoczni w kolejnych konkursach i w kolejnych zawodach. Wierzymy, że idzie to w dobrą stronę." - relacjonuje trener.

Trener wyjaśnił także skąd taka dobra forma Adama Cieślara na początku sezonu. „Adam po kontuzji obojczyka [odniesionej pod koniec sierpnia - przyp. red.] przeprowadzał regularne treningi biegowe, więc w tym aspekcie nic nie stracił na zeszłorocznej formie. W Rovaniemi skupiliśmy się na skokowym treningu, gdzie nawet wiaterek nam nie przeszkadzał. Przeprowadziliśmy tam udany trening skokowy i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zgrupowani. Potrenował i ma taką podbudowę w tych skokach, ale jeszcze mu brakuje tych skoków, szczególnie na dużych obiektach" - ocenia szkoleniowiec.

Poprosiliśmy także o komentarz dotyczący dwójki pozostałych zawodników. „Andrzej miał ten zabieg na kolano. On dopiero tutaj oddał pierwsze skoki na dużej skoczni na śniegu. Zabrakło 0.6 punktu. Gdyby dobrze wylądował, to by w tej pięćdziesiątce był i dziś także mógłby pobiec. Paweł Słowiok w kwalifikacji miał pecha, bo dostał złe warunki i nie dało się tam odlecieć. Paweł na treningach oddawał bardzo dobre skoki. Mówiąc szczerze, to przed zawodami bardziej liczyliśmy, że to Paweł wejdzie do tej pięćdziesiątki niż nawet Adam. No ale warunki nie puściły. Na pewno nie były wyrównane" - tłumaczy Jan Klimko.

Spytaliśmy także o nastroje przed jutrzejszym startem. „Adam dzisiaj pokazał, że wszystko można, że mogą walczyć, mogą się zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie. Jest to w ich nogach i rękach, a dzisiaj ta dwójka pokazała, że jest możliwość walczyć z tą czołówką światową. Są chłopacy na ich poziomie, także mogą się na te igrzyska zakwalifikować. Jeśli chodzi o jutrzejszy konkurs, to zobaczymy jakie będą warunki. Tu z tym wiatrem to jest tragedia, a dzisiaj rano to się dopiero działo. Ciężko ocenić, które drużyny możemy pokonać, dopiero po skokach będzie można powiedzieć coś więcej. Wiem w jakiej formie są chłopaki, ale na skoczni będzie loteria. Myślę, że w okolicach dziesiątego miejsca chłopcy powalczą" - zakończył szkoleniowiec.

Spytaliśmy trenera także o dalsze plany: „Do Lillehammer weźmiemy trójkę zawodników – Adama Cieślara, Szczepana Kupczaka i Paweła Słowioka i może dokonamy zmiany. Kto pojedzie na Uniwersjadę i kolejny Puchar Świata to się okaże" – zakończył trener.

Rafał Snoch

Komentarze - 3

adam

Opublikowano: 2013-11-30 20:31:22

Adam Cieślar to największy chyba talent kombinacji norweskiej w Polsce po Stanisławie Ustupskim ostatnich lat Adam ma tylko ma pecha do kontuzji ale jest jeszcze młody ma 22 lata musi potrenować skoki bo tu ma dużą rezerwe bo biegowo jest dobry ma także na pewno jeszcze rezerwe i w biegu.To zawodnik który może powalczyć w tym sezonie o miejsce w 20 w Pucharze Świata ale skoki musi bardzo poprawić.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-11-30 21:21:46

Jeśli przywołujesz osoby Adama Cieślara i Stanisława Ustupskiego, to pan Stanisław zapytany przez nas podczas wywiadu, kogo uważa za największy talent polskiej kombinacji ostatnich lat, wskazał właśnie Adama Cieślara.

Fred

Opublikowano: 2013-12-01 17:47:55

Dalej jest spokojny o tą forme biegową?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl