Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Frenzel znów najlepszy, Słowiok 28. , Kupczak 34.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-01

Dziś kombinatorzy rywalizowali w konkursie drużynowym, ale postanowiliśmy przełożyć ich wyniki na nieoficjalną klasyfikacje indywidualną. Oczywiście wypacza to rywalizację, bo nie ma walki bark w bark, ale takie zestawienie można taktować jako ciekawostkę. Wygrałby Eric Frenzel, a zapunktowałby Paweł Słowiok - 28. miejsce.

Najważniejszą informacją techniczną jest to, że dostosowaliśmy przelicznik na skoczni do dystansu 5 kilometrów. Jeden punkt dawał dwie sekundy przewagi przed biegiem. Druga ważna kwestia, to doliczenie 20 sekund do czasu biegu zawodnikom na pierwszej zmianie. Spowodowane jest to tym, że dwuboiści na trzech kolejnych zmianach musieli pokonać dodatkową agrafkę na stadionie i trwało to około 20 sekund.

W takim zestawieniu po raz drugi wygrałby Eric Frenzel. Drugie miejsce zająłby coraz lepiej biegający Marjan Jelenko, a trzecie Johannes Rydzek. Różnice w czołówce byłby jednak minimalne. 28. miejsce w stawce 52 zawodników zająłby Paweł Słowiok. Polak straciłby do zwycięzcy minutę i trzydzieści sekund. Szczepan Kupczak byłby 34., a Adam Cieślar 48.

NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA INYWIDUALNA

Świetny skok Pawła Słowioka z konkursu drużynowego:


Konrad Rakowski & Rafał Snoch Fot: FIS

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl