Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lillehammer: Trening przerwany i odwołany, niezłe skoki Polaków

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-06

Dzisiejszy trening kombinatorów norweskich przed Pucharem Świata na skoczni normalnej w Lillehammer (HS 100) został przerwany z powodu zbyt porywistego wiatru. Przebiegał on w bardzo zmiennych i loteryjnych warunkach. Swoje próby oddało 52 z 69 zgłoszonych zawodników. Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy.

 

W momencie przerwania treningu na prowadzeniu znajdował się Christoph Bieler (100m). Austriak nieznacznie wyprzedzał Jana Schmida (96m), gdyż Norweg skakał w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Trzecią lokatę zajmował Jakob Lange.

 

Dobrze spisali się reprezentanci Polski. Adam Cieślar przy mocnym wietrze pod narty skoczył 93 metry i zajmował 16. miejsce, a Paweł Słowiok w nieco gorszych warunkach wylądował na 89 metrze i klasyfikowano go na 20 lokacie.

 

NIEOFICJALNE WYNIKI TRENINGU

 

Dziś zawodnicy nie pojawią się już na skoczni. Trening został przerwany i odwołany, podobnie jak kwalifikacje. Jutro o 7:45 rozpocznie się seria próbna, a o 8:50 seria konkursowa. Do biegu przystąpią wszyscy zawodnicy, gdyż nie udało się rozegrać jednej pełnej serii treningowej i nie można przeprowadzić serii punktowanej. Paweł Słowiok na skoczni wystąpi z 40 numerem, a Adam Cieślar z 49.

 

LISTA STARTOWA

 

Przypominamy więc o typowaniu jutrzejszych zawodów. Aby to zrobić kliknij TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl