Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada: Shimizu, Wasel, Simon i Kupczak najlepsi na treningach [PROGNOZA]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-12

Za nami już trzy pierwsze treningi kombinatorów norweskich na skoczni normalnej w Predazzo (HS 106). Wygrywali je kolejno Aguri Shimizu, Johannes Wasel i ex aequo Szczepan Kupczak i Tobias Simon. Paweł Słowiok i Adam Cieślar nie spisywali się już tak dobrze.

 

Na pierwszym treningu najlepszy okazał się Aguri Shimizu (99,5m), który pokonał Tobiasa Simona (101,5m) oraz Eetu Vaehaesoeyrinki (100,5m). Kolejne lokaty zajęli Johannes Wasel (99m), Shota Horigome (95,5m) oraz Markus Sommerhalter (96m). Najlepiej z Polaków spisał się Adam Cieślar (95,5m), który zajął 10.miejsce. Na 12. lokacie uplasował się Szczepan Kupczak (95m), a dopiero 20. był Paweł Słowiok (89m).

 

PEŁNE WYNIKI (1 TRENING)

 

W drugim treningu najlepiej skoczył Johannes Wasel (97m), drugie miejsce zajął Aguri Shimizu (94,5m), a trzecie Szczepan Kupczak (96m). Polak zdecydowanie poprawił się w porównaniu do pierwszego treningu. Niestety nasi dwaj pozostali zawodnicy spisali się jeszcze gorzej – Słowiok był 17 (89,5m)., a Cieślar 24 (89m).

 

PEŁNE WYNIKI (2 TRENING)

 

W trzeciej próbie najlepiej spisali się ex aequo Szczepan Kupczak (100,5m) i Tobias Simon (100m). Trzecią lokatę zajął Eetu Vaehaesoeyrinki (99m). Najlepsze próby dzisiejszego dnia zanotowali także Adam Cieślar, który był 7 (97,5m). i Paweł Słowiok (95,5m), który zajął 14. miejsce.

 

PEŁNE WYNIKI (3 TRENING)

 

ZBIORCZE WYNIKI TRENINGÓW

 

Na podstawie uśrednionej zdobyczy punktowej z dzisiejszych treningów i rankingu wynikowego w biegu, Rafał stworzył prognozę przed jutrzejszym konkursem. Według niej zdecydowanym faworytem jest Tobias Simon, a o medale powinni walczyć także Cieślar, Wasel, Vaehaesoeyrinki i Kutal. Wiadomo jednak, że symulacja obarczona jest dużą dozą błędu ze względu na wykorzystywanie zeszłorocznego rankingu biegowego.

 

SYMULACJA

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl