Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ramsau: Klemetsen wygrywa kwalifikacje, pewny awans Andrzeja Gąsienicy

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-13

Kombinatorzy norwescy mają już za sobą kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ramsau. Zwyciężył w nich Haavard Klemetsen, a Andrzej Gąsienica zajął 33. miejsce i pewnie awansował do indywidualnych zawodów. Odpadł Mateusz Wantulok.

 

Skokowy dominator, czyli Haavard Klemetsen poszybował na 95 metr i o punkt wyprzedził Christopha Bielera (94,5m). Trzecie miejsce zajął Eric Frenzel (94m). Lider Pucharu Świata znajduje się w kapitalnej formie biegowej i skokowej. Pierwszą szóstkę uzupełnili Akito Watabe (93,5m), Fran-Josef Rehrl (93,5m), Tobias Haug (93,5m).

 

Zdecydowaną poprawę formy w porównaniu do Kuusamo zaprezentował Andrzej Gąsienica. Polak skoczył 89 metrów i został sklasyfikowany na 33. miejscu. Pozwoliło mu to pewnie awansować do niedzielnego konkursu. Mateusz Wantulok w kwalifikacjach oddał najlepszy swój skok (87,5m), ale został zdyskwalifikowany. Gdyby nie to, zająłby 52. miejsce i również nie awansowałby do konkursu.

 

"Zabrakło 100g na wadze i niestety dostałem DSQ. W ostatnim dniach a zwłaszcza wczorajszy wieczór minął pod znakiem dolegliwości żołądkowych. Dlatego moja waga spadła poniżej limitu. Ze skoku na skok poprawiałem się, ale jest ciężko coś zrobić jeżeli przez 2 tyg niebyło możliwości przeprowadzić choć jednego treningu na skoczni, a forma w Skandynawi była słaba" - pisze Mateusz Wantulok na swoim fan page'u.

 

W kwalifikacjach z konkursem pożegnali się między innymi: Sebastien Lacroix, Jakob Lange, Ole Martin Storlien i Taylor Fletcher. Gdyby nie miejsce w 10 PŚ, to poza zawodami byliby także Mirsolav Dvorak i Magnus Krog.

 

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI/RUNDY PROWIZORYCZNEJ

 

PEŁNE WYNIKI (FIS)

 

Jutro kombinatorzy norwescy rywalizować będą w sprincie drużynowym. Lista startowa powinna się pojawić około 19. Na starcie pojawią się także Mateusz Wantulok i Andrzej Gąsienica.

 

Przypominamy także o typowaniu zawodów. Aby to zrobić kliknij TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

Flawia

Opublikowano: 2013-12-13 19:05:08

Co sie dzieje z Taylorem to dla mnie wielka zagadka... wiadomo ze jest lepszym biegaczem, ale jego forma skokowa to jakas masakra! :( Szkoda Mateusza, ale bardzo dobra postawa Andrzeja, tak trzymac ^^

Ilmarinen

Opublikowano: 2013-12-13 19:40:43

I Finowie w komplecie, ale postawa Jannego na skoczni to ciągle spory minus... Alessandro Pittin znowu fatalnie :(

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl