Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ramsau: 21 duetów na starcie, Rosjanie z Klimovem, Norwegia bez Moana

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-13

42 zawodników stworzy 21 par, które wezmą udział w jutrzejszym Team Sprincie rozgrywanym podczas Pucharu Świata w Ramsau. Na starcie dwójka Polaków - Mateusz Wantulok i Andrzej Gąsienica. Zabraknie Norwega Magnusa Moana, pojawi się nieobecny dzisiaj w treningach i serii prowizorycznej Rosjanin Evgeniy Klimov.

 

Polacy wystartują z numerem 11. Przed nimi na belce zobaczymy reprezentacje 8 krajów, które zdecydowały się na wystawienie drugich drużyn oraz nieklasyfikowane w Pucharze Narodów pierwsze reprezentacje Włoch i Estonii.

 

Norwegowie zdecydowali się stworzyć dwa duety o przeciwnych biegunach. Mocniejsi skokowo Krog i Klemetsen wystartują z nr 8, a dwaj najlepsi biegacze sezonu czyli Kokslien i Graabak będą startować jako ostatni. Również Niemcy i Japończycy zdecydowali się postawić na bieg w swoich drużynach nr 1. Wydaje się to być sensowne, ponieważ różnice po skokach będą niewielkie i wszystko rozstrzygnie się na trasie.

 

Pewnego rodzaju niespodzianką jest brak Billa Demonga w szeregach USA. Amerykanin, którego forma skokowa wyraźnie zwyżkuje, ustąpił miejsca 23-letniemu Brettowi Denneyowi. Jego najlepszym miejscem w PŚ jest 42. pozycja wywalczona 1.02.2009r. w Chaux-Neuve.

 

LISTA STARTOWA

 

Zapraszamy do typowania jutrzejszych zawodów. Aby to zrobić kliknij TUTAJ.

 

Faworytami na skoczni są z pewnością Rosjanie (Nabeev&Klimov), Austriacy (Bieler&Denifl) i Japończycy (Y.Watabe&Kato). Polacy na podstawie dzisiejszych wyników zajęliby 16 miejsce na 21 drużyn.

WIRTUALNE WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu, który w sprincie drużynowym jest o wiele ważniejszy, można się spodziewać sporej rewolucji w czołówce. Faworytami są rzecz jasna Niemcy (Rydzek&Frenzel), Norwegowie (Graabak&Kokslien) i Japończycy (Nagai&Watabe).

WIRTUALNE WYNIKI ZAWODÓW

 

PROGRAM JUTRZEJSZYCH ZAWODÓW:

10:00 - seria próbna

11:00 - seria konkursowa do sprintu drużynowego (HS 98) [NA ŻYWO EUROSPORT 2]

14:45 -  bieg 2x7,5 km

 

Rafał Snoch

Komentarze - 3

Raku

Opublikowano: 2013-12-13 22:17:31

Amerykanie chyba musieli obiecać start tutaj Denneyowi (bo był już z nimi w Lillehammer) - innego wytłumaczenia nie widzę. Demong jak na siebie wrócił do porządnego skakania i myślałem, że jakieś podium jutro z Bryanem wykręcą;) No ale Lodwick też się mocno na skoczni poprawił, więc nie ma co skreślać pary B.Fletcher&Lodwick;) "Staruszkowi" też życzę podium. Zobaczymy jak sobie Polacy w biegu poradzą, ale "sprint drużynowy" to chyba najgorsza konkurencja dla nas. Może kogoś się uda ograć.

PiW

Opublikowano: 2013-12-13 22:55:37

Nie mam nic przeciwko startowi Denneya, ale prędzej kosztem Taylora niż Billa :)

Raku

Opublikowano: 2013-12-13 23:01:04

No ale znowu Taylora nie chcieli odstawiać, bo na niedzielę się nie zakwalifikował, a musi próbować się odnaleźć na skoczni... Taylor z Billim to i z dwiema bulami w Ramsau by byli groźni;) No ale to tylko team sprint, to można się bawić w różne dziwne zestawienia;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl