Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Schonach: Kupczak za Cieślara, smarowanie przyczyną słabszego występu

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-21

Jutro kombinatorzy norwescy będą rywalizować w ostatnim konkursie Pucharu Świata w tym roku. Na liście startowej zaszła tylko jedna zmiana i dotyczy ona reprezentacji Polski. Adama Cieślara zmieni jutro Szczepan Kupczak. O szczegółach poinformował nas główny szkoleniowiec kadry Jan Klimko.

 

Polski multimedalista Uniwersjady zszedł z dziś trasy po drugim okrążeniu, czyli po pięciu kilometrach. Po pierwszym kółku utrzymywał dobre miejsce i wydawało się, że nagły spadek spowodowała jakaś kolizja lub upadek, ale trener Jan Klimko powiedział naszemu portalowi, że zaważyła tu tylko kwestia smarowania. Niemcy zamknęli trasy biegowe i do niezbędnego minimum ograniczyli czas na dobranie smarów. Dodatkowo zmianie uległy też warunki. Dla mniejszych ekip, takich jak polska drużyna, było to dziś sporym utrudnieniem i niestety nie udało się dobrze przygotować nart na dzisiejszy bieg.

 

Adam Cieślar po sierpniowym złamaniu obojczyka i na skutek licznych wcześniejszych urazów nie jest optymalnie przygotowany do sezonu. W związku tym dostaje jutro wolne, bo na przestrzeni ostatniego tygodnia startował czterokrotnie i nie były to biegi na pół gwizdka, gdyż w każdym uniwersjadowym występie walczył na sto procent o medale. Najlepszy w tym sezonie polski kombinator kolejne pucharowe starty zaliczy w Czajkowskim, gdzie uda się razem ze Szczepanem Kupczakiem.

 

LISTA STARTOWA

 

Dla Pawła Słowioka jest to więc przedostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Ewentualny start może zaliczyć jeszcze w Seefeld, ale te austriackie konkursy zamykają ranking olimpijski.

 

---

 

Jeśli chodzi o zagraniczne nowinki, to amerykański jedynak w dzisiejszym konkursie Bryan Fletcher, w przeciwieństwie do Adama Cieślara, na trzecim kółku zaliczył kolizję z innym zawodnikiem i poprzez to w biegu awansował "tylko" 13 pozycji i osiągnął 11 czas na trasie. Co więcej - na skutek tej przygody kończył wyścig na lekko pękniętej narcie, czego nie odczuwał w czasie rywalizacji.

 

Kolejnym pechowcem dzisiejszych zawodów był także Janne Ryynaenen. Fin wreszcie oddał dobry skok (9. miejsce), ale na siódmym kilometrze na zjeździe zaliczył upadek i finiszował dopiero jako 28. Z kolei Ilkka Herola fatalnie wylądował na skoczni i stracił wiele punktów na notach - w biegu udało mu się awansować na 23. lokatę.

 

Magnus Moan wywgrał dziś nie tylko po raz 22 w karierze, ale wywalczył prestiżowy w kombinacji norweskiej Puchar Schwarzwaldu. Norweg będący ostatnio w kryzysie, przed biegiem liczył na miejsce w szóstce i nie spodziewał się zwycięstwa. Oczywiście chwalił sobie także świetnie przygotowane narty - trudno się dziwić.

 

Jutro o 9:00 rozpoczną się kwalifikację, o 10:20 seria konkursowa, a o 14:40 bieg na 10 kilometrów.

 

Przypominamy także o typowaniu jutrzejszych zawodów. Aby to zrobić kliknij TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 6

M_B

Opublikowano: 2013-12-21 21:55:56

Trochę dziwne to wymienianie Cieślara, który jest naszym najlepszym kombinatorem, no ale dobra. Liczę jutro przede wszystkim na lepszy skok Słowioka, jak mu się uda, to może zapunktuje, ale tak czy siak będzie ciężko. Na Kupczaka aż tak nie liczę, on jednak biegowo odstaje i od Słowioka i od Cieślara, choć oczywiście może pokusić się o świetny wynik na skoczni i tego mu życzę.

Raku

Opublikowano: 2013-12-21 22:43:28

Co jak co, ale sztab chyba wie kto jest wymęczony tą Uniwersjadą - jeśli po takim skoku Cieślar nie dał rady, to jutro by było trudno o lepszą próbę. Gdyby nie lekka poprawa warunków, to to był skok nawet na miejsce w okolicach 10. Jutro dwójka powalczy o kwalifikację olimpijską, bo głupio tak wysłać jedynaka - zostało jeszcze 7 szans ;) PS. Dorzuciłem parę informacji światowych, bo trochę dziś było upadków. Ryynanen to ani w zdrowiu, ani na trasie nie ma szczęścia.

qwerty

Opublikowano: 2013-12-21 23:09:41

jak dla mnie to wymęczenie bo Słowiok źle nie pobiegł a przecież mu inaczej nie smarowali

Jan

Opublikowano: 2013-12-22 08:19:51

Jak zobaczyłem w telewizji, jak wygląda trasa, to od razu pomyślałem o smarowaniu i niestety nie myliłem się :( Zresztą widać było, że te biedniejsze ekipy się męczą, Jelenko też spadł znacząco. A ciekawostka co do Huga - na profilu szwajcarskich kombinatorów na Facebooku ukazała się informacja, że Hug biegł na nartach pożyczonych, względnie przygotowanych przez Amerykanów.

luki

Opublikowano: 2013-12-22 09:42:28

kwalifikacje odwołane,

Raku

Opublikowano: 2013-12-22 11:21:20

Niestety;( Choć gdyby nie to, że startują wszyscy, to 30. lokata Słowioka byłaby całkiem optymistyczna. Ale taki Fletcher jest prawie ostatni, a ma do niego minutę z drobnym okładem...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl