Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zmiana planów w polskiej kadrze - Paweł Słowiok dołącza na Czajkowski i Chaux-Neuve!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-31

Polscy kombinatorzy wyruszą do Rosji nie w dwu lecz w trzyosobowym składzie. Sztab szkoleniowy zdecydował się na dołączenie do drużyny Pawła Słowioka i udało się załatwić wszystkie formalności. W Rosji i Francji zobaczymy więc Adama Cieślara, Szczepana Kupczaka i Pawła Słowioka.

 

O wyjeździe tego ostatniego zdecydował szczególnie brak warunków treningowych w kraju (nieprzygotowane skocznie i trasy biegowe), a także niezła postawa w Schonach. W kontekście "rezerwowej" obsady w Czajkowskim wydaje się to być bardzo dobre decyzja, która może nam dać nie tylko więcej miejsc na IO w Soczi, ale także zwiększyć limit na trzeci okres startowy. Nie można jednak już teraz rozdawać punktów, bo obsada będzie dużo słabsza, ale dalej bardzo liczna i najprawdopodobniej konieczne będą kwalifikacje. Trzeba pamiętać, że nasz limit startowy wciąż wynosi dwa i na miejscu zostanie podjęta decyzja kto wystartuje danego dnia.

 

Równolegle z Pucharem Świata w Chaux-Neuve odbywać się będzie Puchar Kontynentalny w Hoeydalsmo (11-12.01). Skład na te zawody nie został jeszcze ustalony. Jedynym pewniakiem wydaje się być Andrzej Gąsienica.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl