Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Czajkowskim: Denifl nokautuje w PCR, Adam Cieślar 13., kompromitacja Amerykanów

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-03

Wilhelm Denifl zwyciężył w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Czajkowskim. Austriak wyprzedził Evgeniya Klimova i świetnie skaczącego tu Tima Huga. Dużo lepiej niż na treningach spisał się Adam Cieślar, który zajął 13. miejsce.

 

Jeśli chodzi o listę startową, to w stosunku do naszych wstępnych zgłoszeń nastąpiła tylko jedna zmiana. Włosi są w trójkę i z nieznanych przyczyn nie ma dobrze spisującego się w Pucharze Kontynentalnym Lukasa Runggaldiera. Startuje więc 54 zawodników z 15 krajów.

 

W kwalifikacjach Wilhelm Denifl wylądował na 101 metrze i znokautował rywali. Drugi Klimov (98,5m) stracił do Austriaka ponad siedem punktów, choć Rosjanin znów nie utrzymał punktów za zbyt pochopnie obniżoną przez trenera belkę. Trzecie miejsce zajął świetnie skaczący w Czajkowskim Tim Hug (99m). Pierwszą szóstkę zamykają Tobias Simon (99m), Wolfgang Boesl (98,5m) oraz Thomas Kjelbton (97m). Na bardzo dobrym ósmym miejscu uplasował się Miroslav Dvorak (95,5m).

 

Dużo lepiej niż na treningach spisał się Adam Cieślar, który skoczył 96 metrów i zajął miejmy nadzieję szczęśliwe 13. miejsce. Polak przy takim skoku może myśleć o miejscu w "10". Paweł Słowiok (91m) spisał się podobnie jak w dwóch wcześniejszych skokach i zajął 36. lokatę ex aequo z Janisem Morweiserem (89,5m).

 

O sporej kompromitacji można mówić w kontekście amerykańskiej kadry B - zajęli oni ostatnie cztery miejsca! Z konkursem pożegnali się Michael Ward (73,5m), Nick Hendrickson (80,5m) i Adam Loomis (82,5m). Pożegnałby się także Brett Denney (85m), ale na jego szczęście skoku nie oddał Ole Martin Storlien (problemy z wiązaniami, których nie zdołał naprawić) i to Norwega nie ujrzymy w jutrzejszej rywalizacji. To na pewno miła niespodzianka dla Rosjan, którzy w komplecie przebrnęli pierwszy etap rywalizacji.

 

Istnieje pewna szansa, że wyniki rundy prowizorycznej zostaną użyte w ramach niedzielnej rywalizacji, która może być utrudniona nie tylko przez wiatr, ale też przez trzydziestostopniowe mrozy.

 

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Rundę prowizoryczną poprzedziły dwie serie treningowe.

 

W pierwszym treningu najlepszą notę uzyskał Miroslav Dvorak (99m). Drugie miejsce zajął Evgeniy Klimov (99m), który nie dostał punktów za obniżenie rozbiegu o dwie belki. Świetne rezultaty zanotowali Słoweńcy - Berlot (4.) i Oranic (6.). Polacy spisali się bez rewelacji. Adam Cieślar (92m) zajął 23. miejsce, a Paweł Słowiok (88,5m) był 33. Tym razem w kwalifikacjach odpadliby Sharabayev, Denney, Barkov i Ward.

 

PEŁNE WYNIKI (1 TRENING)

 

W drugiej próbie najlepszy okazał się Klimov (101m), który tym razem dostał punkty za belkę. Ponad sześć oczek stracił do niego Wilhelm Denifl (99,5m), a trzecie miejsce przypadło Thomasowi Kjelbotnowi (98m). Czwarty był Karl-August Trimaa (98m), a piąty Miroslav Dvorak (98m). Polacy spisali się podobnie jak w pierwszej serii. Adam Cieślar (92,5m) zajął 21. lokatę, a Paweł Słowiok (89m) był 37. Tym razem nieszczęśliwymi odpadającymi byliby Ward, Loomis, Morweiser i Denney.


PEŁNE WYNIKI (2 TRENING)

 

ZBIORCZE WYNIKI (FIS)

 

Jutrzejszy konkurs skoków rozpocznie się o 8:00. Transmisja na żywo na głównym kanale Eurosportu. Przypominamy także o typowaniu zawodów - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

Rychu GKM

Opublikowano: 2014-01-03 19:12:41

będziecie robić symulację?

PiW

Opublikowano: 2014-01-03 23:13:08

Symulacja pojawi się jutro zaraz po skokach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl