Mikko Kokslien i Harald Riiber wygrywają w Pucharze Norwegii, kryzys Storliena

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-05

Najlepsi kombinatorzy norwescy na świecie nie pojawili się na Pucharze Świata w Czajkowskim. Mikko Kokslien w tym czasie startował w Pucharze Norwegii organizowanym na skoczni Lysgaardsbakken (HS 100) w Lillehammer. Pierwszego dnia wygrał, a dziś nie przystąpił do rywalizacji.

W sobotę Mikko Kokslien po fatalnym skoku (78 metrów i 26. miejsce) musiał odrabiać starty na trasie biegu, co w takim towarzystwie nie było dla niego problemem. Norweski szybkobiegacz o 26 sekund pokonał Espena Andersena i o 28 sekund będącego w sporym kryzysie Gudmunda Storliena. 14. miejsce w kategorii seniorów zajął Szwajcar Christian Erichsen, a ostatni był jego były kolega z reprezentacji, czyli Tommy Schmid.

WYNIKI PUCHARU NORWEGII (SOBOTA)

W niedzielę Mikko Kokslien nie startował. Zawodnicy mieli do pokonania tylko pięć kilometrów. Zwyciężył Harald Riiber, przed Espenem Andersenem i Jarlem Riiberem. Dopiero piąte miejsce zajął Gudmund Storlien. Christian Erichsen był 11., a Tommy Schmid znów zajął ostatnie miejsce.

WYNIKI PUCHARU NORWEGII (NIEDZIELA)

Mikko Kokslien przed wyruszeniem na Puchar Świata w Chaux-Neuve, ma w planach jeszcze krótkie zgrupowanie w Ramsau gdzie wybiera się z Janem Schmidem.