Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mikko Kokslien i Harald Riiber wygrywają w Pucharze Norwegii, kryzys Storliena

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-05

Najlepsi kombinatorzy norwescy na świecie nie pojawili się na Pucharze Świata w Czajkowskim. Mikko Kokslien w tym czasie startował w Pucharze Norwegii organizowanym na skoczni Lysgaardsbakken (HS 100) w Lillehammer. Pierwszego dnia wygrał, a dziś nie przystąpił do rywalizacji.

 

W sobotę Mikko Kokslien po fatalnym skoku (78 metrów i 26. miejsce) musiał odrabiać starty na trasie biegu, co w takim towarzystwie nie było dla niego problemem. Norweski szybkobiegacz o 26 sekund pokonał Espena Andersena i o 28 sekund będącego w sporym kryzysie Gudmunda Storliena. 14. miejsce w kategorii seniorów zajął Szwajcar Christian Erichsen, a ostatni był jego były kolega z reprezentacji, czyli Tommy Schmid.

 

WYNIKI PUCHARU NORWEGII (SOBOTA)

 

W niedzielę Mikko Kokslien nie startował. Zawodnicy mieli do pokonania tylko pięć kilometrów. Zwyciężył Harald Riiber, przed Espenem Andersenem i Jarlem Riiberem. Dopiero piąte miejsce zajął Gudmund Storlien. Christian Erichsen był 11., a Tommy Schmid znów zajął ostatnie miejsce. 

 

WYNIKI PUCHARU NORWEGII (NIEDZIELA)

 

Mikko Kokslien przed wyruszeniem na Puchar Świata w Chaux-Neuve, ma w planach jeszcze krótkie zgrupowanie w Ramsau gdzie wybiera się z Janem Schmidem.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 3

ale10poz

Opublikowano: 2014-01-06 14:03:35

Tymczasem we Francji z powodu grypy nie pojawi się Akito Watabe, szkoda, bo Japończyk może stracić przez to szanse na walkę o Kryształową Kulę: "I'm in the bed with influenza. I got a flu shot before the season start, but it doesn't work well. I will skip Chaux- Neuve. Hopefully, I will start Seefeld. I'm OK, it's getting better. Because I'm updating my FB now Good luck for Team Japan in Chaux-Neuve and see you in Seefeld!"

Raku

Opublikowano: 2014-01-06 20:38:06

Szkoda, ale dobra decyzja;) To tylko jeden start indywidualny a możliwe, że w Seefeld będą się rozstrzygać losy Kryształowej Kuli.

ale10poz

Opublikowano: 2014-01-06 22:00:08

A Myślałem, że we Francji są 2 starty indywidualne, w takim razie Akito nie straci za wiele do głównych rywali, nie jest JEDNAK tak źle jak się spodziewałem.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl