Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polacy bez zmian na Seefeld, Wantulok i Gąsienica wstępnie planowani na Oberstdorf

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-14

Informowaliśmy już o zasadach nowego cyklu Nordic Combined Triple. Czas więc przedstawić polskie plany na ten turniej, a także wstępne założenia na kolejny weekend, czyli Oberstdorf. Dodatkowo krótkie wyjaśnienie w sprawie PŚ w Czajkowskim.

 

Polacy głównie ze względów logistycznych do Seefeld (17-19.01) wyruszą w tym samym składzie, gdyż już jutro jest tam spotkanie kapitanów drużyn, a w czwartek rano treningi. Tak więc w Austrii zameldują się: Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Jest to zupełne nowy cykl, więc trudno nam powiedzieć czy wiąże się on z jakimiś innowacjami w kwotach startowych. Nic tego nie znaleźliśmy, więc można wnioskować, że Polacy w pierwszym etapie wystawią dwóch zawodników, którzy miejmy nadzieję, zakończą rywalizację w niedzielę.

 

Równolegle miał odbywać się Puchar Kontynentalny w Klingenthal, ale został on odwołany. W związku z tym sztab szkoleniowy wstępnie zaplanował, że w Pucharze Świata w Oberstdorfie (25-26.01) wystartują Andrzej Gąsienica i Mateusz Wantulok, którzy w tym sezonie mają bardzo mało startów. Do nich dołączy dwóch zawodników z etatowej w tym sezonie trójki (Cieślar, Słowiok, Kupczak), która startuje nieprzerwanie od Kuusamo. Tak więc po raz kolejny zobaczymy polską ekipę w rywalizacji drużynowej i cała czwórka będzie też mogła wystartować indywidualnie.

 

Jeszcze w kwestii archiwalnego wyjaśnienia - podczas drugiego konkursu Pucharu Świata w Czajkowskim na wyniku Polaków zaważyło nie tyle smarowanie co dobór nart. Było dużo cieplej niż dzień wcześniej (o ponad dziesięć stopni), a biedniejsze ekipy nie mają takiej ilości nart startowych jak czołówka i efektem niestety był bardzo słaby bieg naszych zawodników.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 3

fankombinacji

Opublikowano: 2014-01-14 15:06:08

Jak im narty nie jechaly to dla czego nie biora serwismena? Troszke mnie to dziwi ze serwismen ma placone caly rok a na wazne zawody nie jezdzi z grupą.

kombinacja

Opublikowano: 2014-01-14 22:10:01

Na etapie Pucharu Świata dobór nart jak również smarowanie to żadna łaska a podstawowa sprawa, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Szkoda tych chłopaków z CZAJKOWSKIEGO bo oczekiwaliśmy na kolejne punkty pucharowe. Pchali kijami mocno a narty nie jechały. Amatorzy startujący w biegach narciarskich od czasu do czasu mogą sobie pozwolić na gorszy sprzęt czy serwisowanie a oni nie. Panowie ze Związku dobrze o tym wiedzą ale na kombinatorach norweskich oszczędzają - jak zwykle ktoś zapomniał albo nie przewidział, że do Rosji - Czajkowski trzeba zabrać kilka par na średni zakres temperatur.

bard

Opublikowano: 2014-01-15 08:34:56

żeby zabrać kilka par nart wiecej to trzeba je jeszcze mieć , jak PZN na sezon kupuje im po 1 parze nart, bo trzeba oszczędzać , to co się dziwicie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl