Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Co się odwlecze, to nie uciecze? COC w Klingenthal wraca do kalendarza!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-17

W ten weekend kombinatorzy norwescy mieli rywalizować w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal. Jako, że tegoroczny styczeń bardziej przypomina listopad, do rywalizacji nie doszło. Ale okazuje się, że nie wszystko stracone - zawody jednak odbędą się, tylko że w innym terminie - w drugim tygodniu lutego.

 

"Aktualne warunki pogodowe, a także prognozy nie pozwalają nam przygotować skoczni i trasy biegowej. Z ciężkim sercem musimy odwołać zawody Pucharu Kontynentalnego" - mówił jeszcze kilka dni temu Alexander Ziron, prezes Ski Club Klingenthal, który miał organizować zawody. Jednak jako, że FIS był zdesperowany faktem, że i tak ubogi kalendarz COC miałby zostać uszczuplony o kolejne zawody, a prognozy pogody uległy poprawie, postanowiono zorganizować zawody w Klingenthal, jednak w innym terminie.

 

Dwuboiści przy granicy niemiecko-czeskiej spotkają się w dniach 8-9 lutego. Nowy termin zawodów z pewnością je uatrakcyjni, ponieważ listę startową zapewne zasilą zawodnicy, którzy regularnie startują w Pucharze Świata, a nie zmieszczą się w olimpijskich kadrach swoich krajów.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl