Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Herola, Lange, Welde, Buffard - faworyci zgłoszeni na MŚJ w Val di Fiemme

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-22

Kilka dni temu informowaliśmy o składzie Polaków w kombinacji norweskiej na Mistrzostwa Świata Juniorów w Val di Fiemme. Pora też przedstawić pierwszych oficjalnie ogłoszonych rywali naszych zawodników, a są to nazwiska nie byle jakie.

 

Finowie zdecydowali, że w juniorskim czempionacie wystartuje 24. zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ, czyli Ilkka Herola. Będzie on rzecz liderem kadry i faworytem całych zawodów. Towarzyszyć mu będą: Arttu Maekiaho, Ville Heikkinen, Eero Hirvonen, Marcus Torni oraz Arttu Aalander. Wydaje się, że Finowie w drugiej kolejności mogą liczyć na kolejny swój wielki talent, czyli 16-letniego Arttu Maekiaho.

 

Francuzi wystawiają oczywiście Hugo Buffarda - 37. zawodnika generalki PŚ. Dwuboistę, który podczas PŚ w Czajkowskim był 13. i 9. Jest on z pewnością wielkim faworytem do medalu, ale chyba tylko na dziesięć kilometrów. Poza nim powołanie dostali: Thomas Strapazzon, Laurent Muhlethaler, Nicolas Didier oraz Tom Balland.

 

Mocną drużynę wysyłają także Niemcy, ale tym razem nie mogą być stawiani w roli dominatorów. Liderem jest oczywiście świetnie biegający Jakob Lange, który w PŚ jest 39. i może poszczycić się 12. miejscem w Lillehammer. Wystartuje także będący w coraz lepszej formie David Welde (srebrny medalista na 10 km z Liberca), który na początku sezonu był w cieniu swojego młodszego kolegi. Skład uzupełnią na ogół startujący w Pucharze Alpejskim: Tom Lubitz, Terence Weber (lider całego cyklu) oraz Dominik Schwaar.

 

Liczną ekipę, bo aż sześcioosobowa, wysyłają Norwegowie. Wikingów reprezentować będą: Harald Johnas Riiber, Jarl Magnus Riiber, Sindre Pettersen, Emil Vilhelmsen Sigmund Kielland oraz Christian Ingebrigtsen. Świetnie skaczący Riiberowie i Ingebrigtsen z pewnością powalczą o medale na piątkę, a niesamowici na trasie Pettersen i Kielland na pewno nie są bez szans na dziesięć kilometrów.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Flawia

Opublikowano: 2014-01-22 15:04:53

Ilkka planowo ma tez startowac w Oberstdorfie, chyba go probuja przed IO zameczyc...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl