Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Frenzel powiększył przewagę nad rywalami - FIS zaktualizował błędną generalkę PŚ

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-22

Eric Frenzel po zakończeniu cyklu Nordic Combined Triple miał dużą przewagę nad rywalami w generalce Pucharu Świata. Teraz ma jeszcze większą, bowiem przedwczoraj FIS skorygował błędną klasyfikację generalną.

 

Całe zamieszanie wzięło się stąd, że podczas pierwszych dwóch etapów użyto punktację z TDS (kliknij TUTAJ), a nie tą obowiązującą w NCT (kliknij TUTAJ). Punkty dla zwycięzcy są takie same, natomiast dużo mniej oczek dostają zawodnicy na kolejnych miejscach. Międzynarodowa Federacja Narciarska opamiętała się dopiero w poniedziałek wieczorem, kiedy to została wprowadzona poprawka.

 

Eric Frenzel na samej korekcie błędnej generalki zarobił 30 punktów nad Klemetsenem, 27 nad Lamy Chappuis, a 26 nad Akito Watabe. Niemiec prowadzi mając 753 punkty. Klemetsen traci 266, a Lamy Chappuis 309. Adam Cieślar z dziewiętnastoma punktami plasuje się na 55. lokacie.

 

POPRAWIONA KLASYFIKACJA GENERALNA (STAN NA 19.01)

 

PIERWOTNA KLASYFIKACJA GENERALNA (STAN NA 18.01)

 

Do końca sezonu pozostało tylko pięć konkursów indywidualnych i można pokusić się o stwierdzenie że Eric Frenzel na pewno po raz drugi z rzędu wywalczy Kryształową Kulę.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl