Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kacper Kupczak kontuzjowany - Marcin Budz awaryjnie wchodzi do składu na MŚJ

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-22

Jak informuje portal PZN.pl, tuż przed Mistrzostwami Świata Juniorów podczas zgrupowania w austriackim Ramsau poważnej kontuzji doznał Kacper Kupczak, zawodnik kadry kombinacji norweskiej. Na dzisiejszym porannym treningu na skoczni nasz najlepszy junior popełnił błąd techniczny i zaliczył upadek, łamiąc rękę w okolicy nadgarstka.

 

Jak relacjonuje trener Tomasz Pochwała, już podczas pierwszego skoku zawodnik popełnił błąd techniczny i spadł na głowę na zeskok. Młodszy z braci Kupczaków został niezwłocznie przewieziony do szpitala, gdzie po dokładnych badaniach okazało się, że złamał rękę w okolicy nadgarstka oraz ma kilka obtarć. Groźnie wyglądający upadek nie miał na szczęście żadnych poważniejszych konsekwencji neurologicznych.

 

Kontuzja wykluczyła niestety Kacpra Kupczaka z udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata Juniorów. Nasz kombinator norweski wróci do Polski wraz z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk, którzy właśnie kończą zgrupowanie w Ramsau. Po powrocie do kraju Kacprem zajmie się doktor Stanisław Ptak, odpowiedzialny za zawodników kadry kombinacji norweskiej.

 

Trenerzy podjęli już decyzję, że w miejsce Kacpra Kupczaka w Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme wystartuje Marcin Budz.

 

Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wysokiej formy!

 

Źródło: Alicja Kosman/PZN

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl