Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejny transfer do skoków - Daito Takahashi zdobył punkty PK i wystartuj w PŚ w Sapporo [WIDEO]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-23

Ostatnio temat przechodzenia z kombinacji do skoków nieco przycichł. Spekuluje się na ten temat tylko w kontekście Klimowa. Tymczasem kompletnie z zaskoczenia na taki transfer zdecydował się 33-letni japoński weteran Daito Takahashi.

 

Były kombinator z Kraju Kwitnącej Wiśni jesienią wystartował w konkursach FIS Cup w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie, gdzie zajął 1. i 2. miejsce. To dało mu przepustkę do startów w Pucharze Kontynentalnym. W miniony weekend został wystawiony podczas PK w Sapporo. Wystartował w trzech z czterech konkursów i kolejno zajmował 18, 36 i 13 lokatę. Bez najmniejszych problemów pozwoliło mu to na zakwalifikowanie się do grupy krajowej podczas najbliższego Pucharu Świata w Sapporo (24-26.01). Czy Japończyk zdobędzie też punkty PŚ? Przekonamy się niedługo.

 

Największe sukcesy Daito Takahashi w dwuboju zimowym to z pewnością: 6. miejsce indywidualnie podczas IO w Salt Lake City w 2002 roku, 10. miejsce indywidualnie podczas MŚ w Lahti (2001) i Oberstdorfie (2005) oraz dwa zwycięstwa i siedem miejsc na podium Pucharu Świata. Japończyk w poprzednim sezonie w kombinacji norweskiej wystartował tylko w Pucharze Kontynentalnym w USA, gdzie raz udało mu się stanąć na trzecim stopniu npodium.

 

Warto jeszcze przypomnieć, że na tej samej japońskiej skoczni Daito Takahashi zaliczył fatalny upadek podczas MŚ w Sapporo (2007) po którym pauzował do końca sezonu.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

ale10poz

Opublikowano: 2014-01-23 16:07:17

A tak się zastanawiałem oglądając wyniki PK w Sapporo, czy ten Daito Takahashi to ten sam, który startował w kombinacji i okazuje się, że to on. Na PŚ obsada będzie słaba, może przy odrobinie szczęścia uda mu się nawet zapunktować.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl