Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skład Francji na IO, koniec marzeń Słowioka

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-27

Francuski Komtitet Olimpijski ogłosił oficjalne składy na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Do zgłoszonej wcześniej żelaznej czwórki: Jasony Lamy Chappuis, Francois Braud, Maxime Laheurte oraz Sebstien Lacroix powołany został Hugo Buffard.

 

Uznania w oczach trenerów nie znaleźli zgłoszeni do zawodów PŚ w Oberstdorfie Samuel Guy oraz Theo Hannon. Ten pierwszy nie przeszedł kwalifikacji, a drugi dobiegł w niedzielę jako ostatni (45.) wygrywając o około 20 sekund w biegu z Evgeniyem Klimovem. Decyzja Francuzów oznacza, że Paweł Słowiok, który był pierwszym rezerwowym, definitywnie nie pojedzie jako drugi Polak walczyć o olimpjskie laury.

 

Gwoli ścisłości podajemy jeszcze skład biegowy Francuzów na Igrzyska:

 

KOBIETY (6): Ceila Aymonier, Marion Buillet, Aurelie Dabudyk, Anouk Faivre Picon, Coraline Hugue i Aurore Jean.

 

MĘŻCZYŹNI (9): Adrien Backscheider, Robin Duvillard, Cyril Gaillard, Jean Marc Gaillard, Baptiste Gros, Renaud Jay, Maurice Manificat, Cyril Miranda oraz Ivan Perrillat Boiteux.

 

Rafał Snoch

Komentarze - 4

jerz

Opublikowano: 2014-01-27 22:27:42

A czy Francuzi na normalnej skoczni nie mogą wystawić czterech zawodników + Jasona Lamy Chappuis (jako obrońcy tytułu). Tak jest np. w skokach. Wtedy Buffard mógłby wystąpić w pierwszym konkursie.

Raku

Opublikowano: 2014-01-27 22:32:05

Tak jest na MŚ - w IO limit cztery jest nieprzekraczalny i obrońca tytułu nie może startować jako piąty.

Rychu GKM

Opublikowano: 2014-01-28 08:53:55

Kombinatorzy mają stanowczo za mało miejsc na IO! Fis powinno zarządać podniesienia limitu do przynajmniej 65 zawodników. W takich skokach na IO załapał się Polichronidis który może tylko pomażyć o punktach PŚ. A na igrzyska nie jedzie kilku kombinatorów którzy punkty pś mają

domo

Opublikowano: 2014-01-28 17:00:26

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl