Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Kristjan Ilves i Jarl Riiber dominują na treningach, Pytel najlepszy z Polaków

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-28

Za nami pierwsze dwie serie treningowe przed MŚJ w kombinacji norweskiej we włoskim Val di Fiemme. Najlepiej prezentowali się Jarl Magnus Riiber i Kristjan Ilves. Polacy nie skakali dziś zbyt daleko - najlepiej z naszych zawodników spisywał się Michał Pytel.

 

W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się jeden z kandydatów do medali, czyli dobrze znany z PŚ Kristjan Ilves, który skoczył 99,5 metra. Drugie miejsce zajął Tomas Vancura (95,5m), a trzecie Jarl Magnus Riiber (97,5m). Czwarty był drugi z braci Riiberów, a więc Harald Johnas (97,5m). Pierwsza piątkę zamknął Austriak Fabian Steindl (94m). Szósty był Tomas Portyk (94m). Jakob Lange (94,5m) był 7., a David Welde (91,5m) 18. Philipp Orter (92m) zajął 9. lokatę. Świetnie jak na swoje możliwości spisał się Hugo Buffard (90m), który zajął 15.miejsce.

 

Najlepiej z Polaków spisał się Michał Pytel (90,5m), który zajął 24. miejsce. Jan Łowisz (89,5m) był 33., Marcin Budz (79m) 56., a Krystian Gryczuk 58. Sklasyfikowano 66 zawodników - nie startował m.in. Ilkka Herola.

 

W drugim treningu znacznie obniżono belkę startował gdyż wzmógł się wiatr pod narty. Pomimo tego zawodnicy osiągali dużo lepsze odległości. Najlepszą notę uzyskał Jarl Magnus Riiber (102,5m). Drugi wynik należał do Kristjana Ilvesa (101,5m), a trzeci do Fabiana Steindla (102,5m). Dobry skok oddał czwarty Tomas Portyk (100,5m). Piątkę zamknął jego rodak Tomas Vancura (99m). Lange (95m) był 17., Welde (92m) 20., a Orter (101m) zajął 7. miejsce. Kolejny świetny skok oddał 16. Buffard (93m), który wyrasta na głównego faworyta do medali i to nie tylko w biegu na 10 kilometrów.

 

Z Polaków znów najlepiej spisał się Michał Pytel, który wylądował na 93 metrze i zajął 18. lokatę. Jan Łowisz (86m) był 39., Krystian Gryczuk (79m) 53., a Marcin Budz (72m) dopiero 62. Sklasyfikowano 66. zawodników.

 

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

 

Jutro czekają nas kolejne oficjalne treningi, a w czwartek pierwszy indywidualny konkurs, a konkretnie Gundersen na 10 kilometrów. Faworyci po dzisiejszych treningach raczej nie ulegli zmianie.

 

Poniżej prezentujemy także ROZSZERZONĄ listę startową obejmującą zeszłoroczne MŚJ, najlepsze wyniki w PŚ/PK i obecne wyniki w PŚ/PK.

 

ROZSZERZONA LISTA STARTOWA

 

Przypominamy także, że Mistrzostwa Świata Juniorów znajdują się w naszym kombinacyjnym TYPERZE.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

domo

Opublikowano: 2014-01-28 17:03:36

Po zawodach Obersdorfie przedstawiam to co może się wydarzyć na igrzyskach w Soczi: i tak głównym zdecydowanym faworytem do dwóch złotych medali w zawodach indywidualnych jest Niemiec Eric Frenzel który tamten i ten sezon dominuje zdecydowanie w PŚ w kombinacji Norweskiej co ciekawe Niemiec zarówno świetnie skacze jak i biega.Jego celem w Soczi jest zdobycie złota bo go nie ma w swojej kolekcji. Zagrozić mu mogą następujący zawodnicy:Reprezentacji Niemiec -RYDZEK Johannes , KIRCHEISEN Bjoern,EDELMANN Tinno to solidni czołowi zawodnicy w kombinacji norweskiej zawsze groźni dla najlepszych. Norwegowie - Håvard Klemetsen,Mikko Kokslien, Magnus Moan,Magnus Krog, GRAABAK Joergen oraz Jan Schmid -Problemem Norwegów są od dawna są skoki jeśli skoczą świetnie to w bieganiu są jednymi znajlepszych w stałej stawce i Frenzel ma kogo się obawiać. Japończyk - Akito Watabe - japończyk świetnie biega i dobrze skacze ale jak dotąd nie wygrał zawodów PŚ ale o medale powinien powalczyć. Francuz - Jason Lamy Chappuis - Francuz przez 3 lata dominował w Kombinacji Norweskiej wygrywając klasyfikacje końcową PŚ,Zdobył wszystko w tym sporcie, Igrzyska w Soczi będą jego chyba ostatnimi w karierze jeśli dobrze zaprezentuje się na skoczni skoczy dobrze co jest u niego najwiekszym ostatnio problemem (a kiedyś przecież świetnie skakał) to może powalczyć o medale nawet o złoty w Soczi bo jest świetnym biegaczem oraz strategiem. Austriacy - Wilhelm Denifl,KLAPFER Lukas , STECHER Mario Bieller Christoph ,GRUBER Bernhard ,STECHER Mario - Austriacy w tym sezonie spisują przecietnie dla Stechera i Grubera będą to ostatnie igrzyska w karierze wiec będą chcieli w Soczi powalczyć ale chyba tylko drużynowo o medal. Włoch - PITTIN Alessandro na igrzyskach 2010 roku zdobył 2 brązowe medale ten sezon jest w słaby w jego wykonaniu wiec o medalu może zapomnieć. USA Stany Zjednoczone - FLETCHER Bryan ,DEMONG Bill ,FLETCHER Taylor ,LODWICK Todd .Amerykanie świetnie biegają ale fatalnie skaczą jeśli skoczą dobrze to mogą powalczyć o medale ale to jest warunek chyba który się nie spełni. Reprezentacja Niemiec, Norwegii,Austrii i Francji to faworyci do medali konkursu drużynowego w Soczi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl