Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Faworyci i szanse Polaków po pierwszym dniu treningów

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-28

Za nami pierwszy dzień treningów kombinatorów na skoczni w Val di Fiemme. O ich przebiegu informowaliśmy TUTAJ. Czas spojrzeć jakie przełożenie postawa zawodników w pierwszej części dwuboju miałaby na wyniki całej kombinacji. Kto walczyłby o medale? Jakie miejsca zajęliby Polacy?

 

Oczywiście do analiz posłużymy się rankingiem wynikowym za ten sezon oraz rankingiem tras biegowych. Niestety nie wszyscy junorzy startowali w tym roku w oficjalnych zawodach międzynarodowych, ale i tak udało nam się zebrać wyniki 55 spośród 70 zgłoszonych zawodników. Są wśród nich najwięksi faworyci do medali i miejsc w czołowej dziesiątce. Najlepiej w całej stawce na trasie wypada rzecz jasna Hugo Buffard, tuż za nim klasyfikowany jest Ilkka Herola a podium biegowe uzupełnia Sindre Pettersen. Wysoko oceniane są także umiejętności biegowe Niemców, Austriaków oraz Norwegów - Kiellanda i Vilhelmsena, którzy okupują miejsca od 4. do 11. Dwunasty jest Tomas Portyk a dopiero 25. najlepszy dzisiaj na skoczni Estończyk Kristian Ilves. Polacy klasyfikowani są dopiero w piątej dziesiątce. Poniżej lista z rankingiem biegowym za ten sezon i przeliczeniem na czas.

PROGNOZA BIEGU

 

Jeśli chodzi o prognozę całej kombinacji, to z grona faworytów brakuje nam tylko nieobecnego dzisiaj na skoczni Fina Ilkki Heroli. Nadspodziewanie dobre skoki Francuza Buffarda pozwoliłyby mu na zajęcie pierwszej lokaty w całej kombinacji i zdobycie wirtualnego złotego medalu. Drugie miejsce przypadłoby Niemcowi Jakobowi Lange, a podium uzupełniłby Austriak Philipp Orter. Bez medalu zostałby Czech Tomas Portyk, który nie wiadomo czy wystąpi w czwartkowych zawodach. Wszystko będzie zależało od tego czy złamanie, którego nabawił się w Szklarskiej Porębie, nie przeszkodzi mu w biegu. Czołową szóstkę uzupełniliby Sindre Pettersen oraz David Welde. Estończyk Kristjan Ilves zająłby dopiero 7. miejsce i wydaje się, że o medal powinien walczyć na dystansie o połowę krótszym. Najlepszym z Polaków na mecie byłby Jan Łowisz - miejsce 41. Michał Pytel uplasowałby się tuż za nim, a Krystian Gryczuk finiszowałby na miejscu 49. wyprzedzając Rogana Rieda, Karla Mustjogi oraz Mirco Sieffa.

 

PROGNOZA KOMBINACJI

 

Są to oczywiście tylko matematyczne analizy oparte na wynikach PŚ, PK, UVS czy Alpen Cup. Wiadomo, że rywalizacja bark w bark rządzi się zupełnie innymi prawami, Jednak myślę, że ta prognoza dość dobrze oddaje potencjał zawodników i miejsca w czołowej dziesiątce nie będą zbytnio od niej odbiegać.

 

Rafał Snoch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl