Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Bracia Riiberowie najlepsi na kolejnych treningach, bardzo dobre skoki Jana Łowisza

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-29

Dziś kombinatorzy trenowali po raz drugi i ostatni przed jutrzejszym konkursem indywidualnym na Mistrzostwach Świata Juniorów. Pod nieobecność Ilvesa najlepiej w Predazzo spisywali się bracia Riiberowie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jan Łowisz, który jest naszą największą nadzieją na dobry występ na dziesięć kilometrów.

 

W pierwszym treningu najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber, który skoczył 96 metrów. Drugie miejsce zajął jego ponad dwa lata starszy brat Harald Johnas Riiber (96m). Trzecie miejsce przypadło dla Christiana Ingebrigtsena (95,5m). Czwartą lokatę zajął Ilkka Herola (95,5m), który wczoraj nie skakał. Pierwszą szóstkę zamknęli dwaj Czesi - Portyk (95,5m) oraz Vancura (97m). Philipp Orter (95m) zajął 8. miejsce, a świetny skok oddał Hugo Buffard (90m), który skakał przy silnym wietrze w plecy i został sklasyfikowany na 9. miejscu.

 

Polacy w pierwszym treningu spisali się dużo lepiej niż wczoraj. Michał Pytel (93m) zajął 11. miejsce, a Jan Łowisz (93m) był 14. Krystian Gryczuk (81m) zajął 53. lokatę, a Marcin Budz (77m) był 54. Sklasyfikowano 67 zawodników.

 

W drugim treningu najlepiej spisał się Harald Johnas Riiber (100,5m). Drugie miejsce zajął Tomas Portyk (100m), a trzecie Martin Fritz (97m). Czwarta lokata to Jarl Magnus Riiber (96m). Piątkę uzupełnił Ilkka Herola (97,5m). Skaczący tu bardzo równo Philipp Orter (96m) tym razem zajął 9. miejsce. Nieudany skok tym razem zaliczył Hugo Buffard (86,5m), który zajął 45. miejsce.

 

Kolejny bardzo dobry skok oddał Jan Łowisz (92m), który zajął 18. miejsce. Wydaje się on być naszą największą nadzieją na jutrzejszy bieg i miejsce w czterdziestce, a może nawet w trzydziestce przy takich skokach jest na pewno realne. Michał Pytel (92m) zajął 21. miejsce, Krystian Gryczuk (82m) był 54., a Marcin Budz (80,5m) 56.

 

Poza Krisjanem Ilvesem nie skakali także Erik Lynch (nieobecny także wczoraj) i dodany do listy Jewgienij Klimow.

 

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

 

Jutro o 11:30 startuje pierwszy konkurs indywidualny, czyli Gundersen na 10 kilometrów. Transmisja w Eurosporcie 2. Dziś o 18 odbędzie się spotkanie kapitanów i drużyny, które mają więcej niż czterech zawodników będą musiały wybrać tych do jutrzejszego konkursu. Przypominamy, że MŚJ są objęte naszym TYPEREM.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl