Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: 58 kombinatorów powalczy o pierwszy komplet medali w Val di Fiemme

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-29

58 dwuboistów z 17 krajów powalczy o pierwszy komplet medali podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fiemme. Polskę reprezentować będą: Marcin Budz, Krystian Gryczuk, Jan Łowisz i Michał Pytel.

 

Kombinatorzy walczą nie tylko o medale, ale także o roczne imienne miejsce startowe w Pucharze Świata w które szczególnie celuje Ilkka Herola. Do startu zgłoszeni są wszyscy faworyci, a więc: Ilkka Herola, Hugo Buffard, Philipp Orter, David Welde, Jakob Lange, Sindre Pettersen, Sigmund Kielland, Kristjan Ilves i Terence Weber. Zgłoszony jest również zmagający się z kontuzją Tomas Portyk. Wystartują także czterej nasi zawodnicy - Marcin Budz (nr 1), Krystian Gryczuk (25), Jan Łowisz (43) i Michał Pytel (47). Liczymy na miejsce w pierwszej trzydziestce, choć w tym momencie za cel minimum trzeba uważać czołową czterdziestkę.

 

Mocniejsze kraje musiały zdecydować się na odrzucenie niektórych zawodników, gdyż prawo startu ma tylko czterech kombinatorów z danego państwa. Austriacy odrzucili dobrze skaczącego, ale słabiej biegającego Fabiana Steindla. Dużo bardziej niespodziewana jest decyzja Finów, którzy zdecydowali się na zrezygnowanie z Eero Hirvonena i Ville Heikkinena, którzy dobrze prezentowali się na treningach. Być może wiąże się to z odgórnie ustalonym przydziałem na dane biegi. Niemcy odstawili Toma Lubitza. Norwegowie też musieli zrezygnować ze świetnych skoczków - Christiana Ingebrigtsena i Haralda Johnasa Riibera. Nie startuje także Jewgienij Klimow, który jutro zmierzy się ze skoczkami.

 

LISTA STARTOWA

 

Konkurs skoków rozpocznie się o 11:30, a bieg o 14:30. Transmisja z biegu będzie na drugim kanale Eurosportu. Przypominamy także, że MŚJ można obstawiać w naszym TYPERZE.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl