Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: 57 kombinatorów powalczy o ostatnie indywidualne medale w Val di Fiemme

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-31

57 dwuboistów z 16 krajów powalczy jutro o medale w sprinterskich zmaganiach. Zawodnicy będą mieli do pokonania tylko pięciokilometrowa trasę. Na starcie wszyscy faworyci poza Ilkką Herolą, a także czterech Polaków: Krystian Gryczuk, Michał Pytel, Marcin Budz i Jan Łowisz.

 

Dzisiejsze treningi zostały odwołane, więc trenerzy tych mocniejszych drużyn mieli niemały ból głowy kogo odrzucić. Niemcy dali szansę Tomowi Lubitzowi, a odsunęli od składu Dominika Schwaara, który w pierwszym konkursie był 15. Austriacy na ławkę rezerwowych posadzili słabo skaczącego Paula Gerstgrasera (23. wczoraj). Finowie wystąpią bez Arttu Aalandera (14.), a Norwegowie bez Sigmunda Kiellanda (11.). Nie ma też srebrnego medalisty z wczoraj, czyli Ilkki Heroli, który wyruszył na spokojne treningi przed Soczi. Polacy przyjechali bez rezerwowego, więc znów zaprezentują się: Krystian Gryczuk (nr 5), Michał Pytel (16), Marcin Budz (30) i Jan Łowisz (48).

 

Faworytami tym razem są lepsi skoczkowie, a więc na pewno: Kristjan Ilves, Tomas Portyk, Jarl Magnus Riiber, Harald Johnas Riiber, Fabian Steindl i Martin Fritz. Oczywiście nie można też lekceważyć lepszych biegaczy, bo któremuś na pewno wyjdzie skok - dosyć pewny w pierwszej części dwuboju wydaje się szczególnie złoty medalista na 10 kilometrów, czyli Philipp Orter. Przebłyski na skoczni miewał także Hugo Buffard. My szczególnie liczymy na dobrze skaczących tutaj Jana Łowisza i Michała Pytela.

 

Na liście mamy jednego zawodnika mniej niż wczoraj, gdyż nie startuje Bułgar Evelin Mitev.

 

LISTA STARTOWA

 

Konkurs skoków rozpocznie się o 9:50, a bieg na pięć kilometrów o 14:30. Przypominamy o naszym TYPERZE, który obejmuje MŚJ. Nie będzie transmisji ani na Eurosporcie 2 ani na Rai Sport.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 4

Miasanmia

Opublikowano: 2014-02-01 01:01:17

Jest gdzieś jakaś relacja live?

Raku

Opublikowano: 2014-02-01 09:07:29

Ani relacji live ani transmisji (Rai Sport i Eurosort mimo że mają prawa to jednak w weekend wolą PŚ i jest mniej MŚJ, a wiadomo, że KN idzie pierwsza w odstawkę).

jerz

Opublikowano: 2014-02-01 09:37:54

Transmisja może być chyba tylko w Playerze.

fan

Opublikowano: 2014-02-01 10:16:16

I jak tam jest jakaś transmisja na playerze albo tekstowa?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl