Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: 11 drużyn na starcie, Polacy powalczą o pierwszą szóstkę [SYMULACJA]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-01

Jutro kombinatorzy norwescy zakończą rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Na starcie konkursu drużynowego zobaczymy 11 ekip w tym Polskę. Nasi zawodnicy wystąpią w zestawieniu: Michał Pytel, Krystian Gryczuk, Marcin Budz i Jan Łowisz.

 

Faworyci po raz kolejny musieli zdecydować kto zostanie odstawiony od składu. Finowie zrezygnowali z 18. dziś Eero Hirvonena, Niemcy z 22. Toma Lubitza, Austriacy z niestartującego w sprincie Paula Gerstgrasera. Zdecydowanie największy problem mieli Norwegowie. Ostatecznie zrezygnowali z ósmego dziś Haralada Johnasa Riibera i z Christiana Ingebrigtsena, który był dziś 20. dzięki świetnej postawie na trasie.

 

Faworytami są z pewnością Niemcy, Austriacy i Norwegowie. Ciężko tutaj wskazać głównego kandydata do złota, bo wszystkie trzy drużyny dysonują niezwykle mocnym składem i zadecyduje taktyka oraz dyspozycja dnia. Zamieszanie na podium mogą zrobić jeszcze Finowie. Startują oni co prawda bez Ilkki Heroli, ale ekipa Suomi jest bardzo wyrównana i mogą pokusić się o niespodziankę, choć wydają się być jednak nieco słabsi od trzech czołowych ekip.

 

Na co możemy liczyć w wykonaniu Polaków? Jeśli nasi zawodnicy wzniosą się na wyżyny, to możemy powalczyć o piąte miejsce. Pierwsze cztery drużyny są absolutnie poza zasięgiem, natomiast później jest już dużo ciaśniej i ciężko wskazać faworytów do kolejnych lokat. Wszyscy mają mocniejsze i słabsze punkty i na pewno wiele będzie zależeć od taktyki na bieg - w teorii najpewniejszymi kandydatami do piątego miejsca są Japończycy. Miejsce w ósemce byłoby niezłym osiągnięciem naszych młodych dwuboistów.

 

LISTA STARTOWA

 

Skoki rozpoczną się o 9:50, a bieg o 14:30. Tradycyjnie przypominamy o TYPERZE, który obejmuje MŚJ.

 

Na podstawie dwóch startów na MŚJ (u każdego wybraliśmy lepszy bieg lub skok) faworytami wydają się być Austriacy, którzy wyraźnie wyprzedziliby Niemców oraz Norwegów. Szóstkę uzupełniliby Finowie, Francuzi i Japończycy. Polacy zajęliby dziewiąte miejsce z niewielką startą do miejsca siódmego. Prezentujemy to zestawienie w formie ciekawostki przed jutrzejszym startem.

 

SYMULACJA SKOKÓW

 

SYMULACJA KOMBINACJI

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Raku

Opublikowano: 2014-02-01 22:44:15

Dawno nie było, więc dorzuciłem symulację Rafała na podstawie dwóch indywidualnych startów na MŚJ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl