Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Klingenthal: Niezwykle mocne składy Niemców i Austriaków, czwórka Polaków

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-06

Już jutro odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (HS 140) w kombinacji norweskiej. Na starcie zobaczymy wielu z tych, którzy nie załapali się do składów na Soczi m.in. Mario Seidla, Manuela Faisst i Tobiasa Hauga. Wystąpi też czterech Polaków: Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Mateusz Wantulok i Andrzej Gąsienica.

 

Na liście startowej są 53 nazwiska z 11 krajów, w tym czterech reprezentantów Polski. Do faworytów należą rzecz jasna gospodarze zawodów oraz Austriacy. Uzupełnili oni skład zawodnikami z Pucharu Świata, którzy nie załapali się do olimpijskich składów. O najwyższe laury z pewnością walczyć będą: Mario Seidl, Manuel Faisst, Tobias Haug, David Welde, Marco Pichlmayer, Tomaz Druml, Lukas Greiderer, Harald Lemmerer, Wolfgang Boesl, Tobias Kammerlander, a także dwaj Norwegowie Ole Martin Storlien i Truls Johansen. Nie można też lekceważyć Francuzów. Z zawodników, którzy nie załapali się na IO brakuje: Jana Schmida, Thomasa Kjelbotna, Jakoba Lange i Kaila Piho.

 

My szczególnie liczymy na Pawła Słowioka, który niestety nie uzyskał międzynarodowej kwalifikacji na Soczi. Wydaje się, że Polak powinien powalczyć o miejsce w czołowej piętnastce, choć przy takiej niemiecko-austriackiej obsadzie na pewno nie będzie to łatwe. Pozostali nasi zawodnicy muszą walczyć o punkty, które zapewnią im możliwość startów w Pucharze Świata w przyszłym sezonie. Obsada jest mocna, ale miejmy nadzieję, że uda się ten cel zrealizować.

 

LISTA STARTOWA

 

Warto zaznaczyć, że w Klingenthal odbędą się aż trzy konkursy - dwa indywidualne i jeden sprint drużynowym, gdyż poszerzono program ze względu na odwołane zawody w Planicy.

 

Program zawodów:

 

Piątek (7.02)

9:00 - oficjalny trening (2 serie)

11:30 - seria konkursowa (HS 140)

14:30 - bieg na 10 km

 

Sobota (8.02)

10:00 - seria próbna (HS 140)

11:00 - seria konkursowa (HS 140)

14:00 - bieg drużynowy 2x7,5 km

 

Niedziela (9.02)

9:00 - seria próbna (HS 140)

10:00 - seria konkursowa (HS 140)

13:00 - bieg na 10 km

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl