IO w Soczi: Gruber, Bieler oraz Edelmann najlepsi na treningach, przebłysk Cieślara

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-16

Austriacy Bernhard Gruber i Christoph Bieler oraz Niemiec Tino Edelmann okazali się najlepsi podczas niedzielnych treningów na dużej skoczni w Soczi. Adam Cieślar skakał ze zmiennym szczęściem - był odpowiednio 14., 24. oraz 6.

TRENING 4:

Bernhard Gruber w końcu pokazał w pełni swój potencjał, lądując o 0.5m dalej od rekordu skoczni, który został ustanowiony wczoraj przez Niemca Marinusa Krausa. Drugie miejsce zajął Niemiec Tino Edelmann, który skoczył 132.0m (+0:20). Podium uzupełnił kolejny Austriak Wilhelm Denifl (130.0m, +0:24). Czołową szóstkę uzupełnili Lukas Klapfer (130.5m, +0:38), Marjan Jelenko (133.0m, +0:41) oraz sklasyfikowani ex-aequo Mikko Kokslien (124.5m) i Mario Stecher (132.0m), którzy stracili 50 sekund.

Adam Cieślar skoczył 124.0m co dało mu 14. miejsce ze stratą 1:23. W treningu wzięło udział tylko 33 zawodników. Z czołowej "10" wystartowali tylko Kokslien, Klapfer oraz Denifl.

WYNIKI TRENINGU NR 4

TRENING 5:

W drugiej dzisiejszej serii najlepszy okazał się Christoph Bieler, który uzyskał 131.5m. Po raz kolejny na drugim miejscu sklasyfikowany został Tino Edelmann (133.0m, +0:03), a trzecie miejsce dla Wilhelma Denifla (132.0m, +0:08). Czołową szóstkę uzupełnili reprezentanci Austrii: Mario Stecher (127.5m, +0:12), Lukas Klapfer (130.0m, +0:20) oraz Bernhard Gruber (129.5m, +0:24). Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Mikko Kokslien, który skokiem na odległość 125.5m zajął 9. miejsce ze stratą 0:42.

Adam Cieślar spisał się gorzej niż w poprzednim skoku. Wylądował na 115 metrze, co pozwoliło mu zająć 24. miejsce (+1:32). Sklasyfikowano 36 zawodników

WYNIKI TRENINGU NR 5

TRENING 6:

Tino Edelmann wygrał ostatnią rozegraną dzisiaj serię skokiem na odległość 128.5m. Drugie miejsce zajął Czech Tomas Portyk (123.5m, +0:04). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Słoweniec Marjan Jelenko, który skoczył tyle samo co czeski junior (+0:08). Dość sensacyjne 4. miejsce zajął Todd Lodwick (122.0m, +0:16), który wyprzedził Kristjana Ilvesa (123.5m, +0:20). Na świetnym 6. miejscu trening ukończył Polak Adam Cieślar. Uzyskał 122.0m i stracił 22 sekundy.

W treningu wzięło udział tylko 30 zawodników.

WYNIKI TRENINGU NR 6

Rosjanin Jewienij Klimow wystartuje dzisiaj w treningu skoczków i będzie walczył o miejsce w składzie na konkurs drużynowy w skokach narciarskich.