Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jutrzejszy start Erica Frenzela zagrożony - niemiecki mistrz olimpijski walczy z chorobą!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-17

Bardzo złe informacje napływają od naszych zachodnich sąsiadów. Występ złotego medalisty ze skoczni normalnej w Soczi stoi pod znakiem zapytania. Erica Frenzela dopadło zakażenie wirusowe. Niemiec walczy teraz z łagodnym zapaleniem zatok.

 

Ostateczna decyzja o starcie zapadnie jutro rano. Niemiecki lekarz dr Stefan Pecher mówi, że jest 50% szans na udział we wtorkowym konkursie. Jeśli zawody byłby dziś, to zdaniem szkoleniowca Hermanna Weinbucha, Frenzel nie mógłby w nich skutecznie rywalizować. Nie wiadomo też czy lider Pucharu Świata będzie w pełni sił na czwartkowy konkurs drużynowy.

 

Rezerwowym w tej sytuacji jest Tino Edelmann.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 4

jan_w

Opublikowano: 2014-02-17 12:32:07

http://www.sport1.de/de/olympia/olympia_winter/oly_win_nordischekombination/newspage_847006.html Weinbuch: "Niestety, sceptycznie do tego podchodzę. Szkoda, nie da się tak po prostu zastąpić najlepszego kombinatora na świecie. To jest ten sam wirus, który wcześniej dopadł nasze skoczkinie. W ich przypadku kurowanie trwało 2-3 dni."

Raku

Opublikowano: 2014-02-17 12:44:11

Dzięki;) Dogrzebałem się do mniej szczegółowych informacji, a wniosek jest taki, że drużynówka raczej nie powinna być zagrożona, choć akurat tam Niemcy mogą sobie poradzić bez niego;)

jan_w

Opublikowano: 2014-02-17 14:11:38

Najważniejsze, że tak czy siak wróci z Soczi z medalem, ale jeśli Niemców w drużynówce spotka takie osłabienie, to będzie to kolejna wielka impreza bez złotego medalu w drużynie. Czekają na niego już 27 lat!

ale10poz

Opublikowano: 2014-02-17 16:01:26

Szkoda jeśli nie uda mu się wystartować, chociaż liczyłem, że zostanie pokonany, ale na trasie, a nie przez chorobę :(

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl