Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Ostatni dzień treningów, Cieślar 21. i 34., Kokslien, Denifl i Edelmann skreśleni

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-17

Dziś kombinatorzy po raz ostatni przed jutrzejszym konkursem indywidualnym trenowali na kompleksie skoczki RusSki Gorki. Dwukrotnie najlepszą notę uzyskał Klemetsen, a raz powracający do formy Bernhard Gruber. Adam Cieślar zajął 21. i 34. miejsce, a w trzecim treningu nie wystąpił.

 

W pierwszej próbie najlepszy był Haavard Klemetsen (130,5m), przed Akito Watabe (129m) i Tino Edelmannem (127,5m). Czwarty był Tomas Portyk (128,5m), a piąty nieoczekiwanie Janne Ryynaenen (128m), który dotychczas nie prezentował się zbyt dobrze na skoczni. Dobry skok oddał Adam Cieślar (122,5m). Pozwoliło mu to na zajęcie 21 miejsce w stawce 47 zawodników.

 

W drugim treningu znów najlepszy okazał się Haavard Klemetsen (135m), który pokonał… Magnusa Moana! Norweski szybkobiegacz w lepszych warunkach i z wyższej belki poszybował na 138 metr. Trzecie miejsce zajął bardzo regularny Akito Watabe (132,5m). Adam Cieślar tym razem spisał się gorzej. Polak skoczył 122 metry i zajął 34. miejsce przy 48 startujących dwuboistach.

 

W ostatniej treningowej próbie najlepszy okazał się wciąż szukający formy Bernhard Gruber (135,5m). Drugą lokatę zajął Taihei Kato (133,5m), a trzecią Christoph Bieler (131,5m). Tym razem wystartowało tylko 33 zawodników i nie było wśród nich Adama Cieślara.

 

W treningach nie wystąpił Eric Frenzel, który zmaga się z chorobą. Być może nie zobaczymy go także jutro. Z szerokiej czołówki nie skakał także Sebastien Lacroix.

 

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

 

Znamy tez już listę startową jutrzejszej rywalizacji. Wystąpi rzecz jasna 46 zawodników, a skreśleni zostali trzej Rosjanie – Jachin, Klimow, Nabiejew oraz Yosuke Minato, Hugo Buffard, Samuel Costa, Wilhlem Denifl, Tino Edelmann oraz słabo skaczący Mikko Kokslien, który nie wywalczy już tutaj indywidualnego medalu. Adam Cieślar zaprezentuje się z numerem dziesiątym. Początek skoków o 10:30.

 

LISTA STARTOWA

 

Przypominamy także o TYPERZE, który obejmuje Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Flawia

Opublikowano: 2014-02-17 18:54:45

Nie ma co sie martwic, jutro Janne wroci do normy ;) *wisielczy humor* Tino jeszcze nie calkiem skreslony przez chorobe Erika...no ale miejmy nadzieje ze troche wyzdrowieje i wystartuje :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl