Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Aleksander Uwarow: „Jest mi wstyd, bardzo wstyd, ale mój wstyd nie rozwiąże problemu”

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-22

Rosyjscy kombinatorzy zawiedli swoich kibiców podczas IO w Soczi. Na normalnej skoczni Jewgienij Klimow był ostatni (45. miejsce), na dużej Iwan Panin był przedostatni (43. miejsce), a w drużynie zajęli ostatnie miejsce z ogromną startą do przedostatniej drużyny. Prezes Rosyjskiej Federacji skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Aleksander Uwarow mówi wprost, że mu wstyd.

 

- Oczywiście, że wyniki nas nie zadowalają. Są gorsze od naszych oczekiwań. Spodziewaliśmy się miejsca 6-8 w drużynówce, bo przecież startowało tylko dziewięć ekip. To niestety pokazuje tendencję w naszym kraju - do kombinacji wysyłamy tych, którzy nie radzą sobie na skoczni i tych, którzy nie radzą sobie w biegach. To nie może dać rezultatów, ale to nie znaczy, że ja i osoby ze mną współpracujące, nie ponosimy za to odpowiedzialności. Nie zwalam na nikogo winy.

 

- Jest mi wstyd, bardzo wstyd, ale mój wstyd nie rozwiąże problemu. Musimy myśleć co z tym zrobić w przyszłości. Musimy myśleć już o następnych igrzyskach, bo trzeba wreszcie poprawić sytuację.

 

- Sytuacja nie zmieni się w ciągu 3-4 lat - nie ma cudów. To nie jest tak, że zawodnik z końca stawki od razu zostanie mistrzem. Musimy to przenalizować i zrozumieć dlaczego tak się stało. Musimy dokonać ustaleń i zrozumieć jak wzmocnić tą drużynę i jak przygotować rezerwowych.

 

- Trzeba zmienić system, zmienić priorytety i to da pozytywny efekt. To nie zmniejsza naszego poczucia piwny, poczucia winy trenera Dubrowskiego. Dimitrij bardzo obwinia się za tą sytuację, ale rezygnacja trenera nie rozwiąże problemów.

 

Konrad Rakowski Źródło: tramplin.perm.ru

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl