Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Trondheim: Christoph Bieler najlepszy w kwalifikacjach, przełamanie Taylora Fletchera

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-03-05

Christoph Bieler wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Trondheim (HS 134). Austriak pokonał Erica Frenzela i Haavarda Klemetsena. Polacy w Norwegii nie startują.

 

Christoph Bieler skoczył 132 metry i o półtora punktu wyprzedził Erica Frenzela (133,5m), który zanotował najlepsza odległość kwalifikacji. Trzecie miejsce zajął Haavard Klemetsen (132,5m). Pierwszą szóstkę uzupełnili Jewgienij Klimow (128,5m), Wilhlem Denifl (127,5m) oraz Bernhard Gruber (126m). Dobrze spisali się 7. Johannes Rydzek (125m), 9. Jason Lamy Chappuis (125,5m) oraz 10. Joergen Graabak (124,5m). Dosyć dobrze skacze tutaj także 15. w kwalifikacjach Bill Demong (122m), który powrócił do startów. Świetnie spisał się Magnus Moan, który skoczył 123,5 metra, ale podparł swój skok i zajął 25. miejsce.

 

Warto odnotować awans dwóch zawodników, a mianowicie Christiana Erichsena (116m) i Taylora Fletchera (114m). Pierwszy z nich po wielomiesięcznych problemach ze zdrowiem powraca do rywalizacji na najwyższym szczeblu i po raz pierwszy od ponad trzech lat wystartuję w indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Jeśli chodzi o Amerykanina, to po raz drugi w tym sezonie awansował on do konkursu głównego. Wcześniej tak sztuka udała mu się w Czajkowskiem, gdzie startowało 54 zawodników.

 

Z konkursem pożegnali się specjaliści od odpadania w kwalifikacjach, czyli Hugo Buffard, Truls Johansen i Nick Hendrickson. Amerykanin oddał najlepszy skok w sezonie (110m), ale to i tak było za mało na pierwszy awans do konkursu... Francuz i Norweg zdołali przebić się do konkursu tylko w Czajkowskim, co też chwały im nie przynosi. Nieoczekiwanie przepadli David Welde, Takehiro Watanabe i Espen Andersen, a także Han-Hendrik Piho, Lukas Runggaldier i Jussi Salo.

 

Zdyskwalifikowany został Lukas Klapfer (127,5m), który zająłby 6. miejsce. Dzięki niemu jako ostatni awansował Jakob Lange.

 

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI/RUNDY PROWIZORYCZNEJ

 

Przed kwalifikacjami rozegrano dwie serie treningowe. Pierwszą wygrał Wilhlem Denifl (131,5m), a drugą Christoph Bieler (134m).

 

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

 

Przypominamy też o naszym TYPERZE, który podobnie jak sezon dobiega już końca. Konkurs główny startuje jutro o 14. Transmisja w Eurosporcie.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Flawia

Opublikowano: 2014-03-06 01:28:50

Brawo dla Taylora, mam nadzieje ze wskoczy na punktowane miejsce jutro :) Szkoda obu Lukasow :( no i na Finow to szkoda w ogole komentarza, jedyny Ilkka broni jakos honoru *wzdech*

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl