Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polska czwórka wystartuje w Falun - najpierw w Pucharze Kontynentalnym, później w Pucharze Świata

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-03-06

Jak informuje Polski Związek Narciarski, nasi kombinatorzy zakończą międzynarodowy sezon w Falun. Podopieczni Jana Klimko najpierw wystartują w Pucharze Kontynentalnym (8-9.03) na skoczni dużej (HS 134), a następnie w finałowym Pucharze Świata (15-16.03) na skoczni normalnej (HS 100).

 

Nasz kraj w tych zawodach reprezentować będą: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Andrzej Gąsienica i Szczepan Kupczak. Na pewno małą niespodzianką jest brak Mateusz Wantuloka. Najlepszy obecnie pozakadrwicz podczas Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal i podczas Lotos Cup w Zakopanem prezentował się nieco lepiej niż Szczepan Kupczak. Być może jednak ten drugi odnalazł formę z początku sezonu, kiedy to był liderem polskiej drużyny na skoczni. Są to dla niego bardzo ważne zawody, gdyż jeśli nie zdobędzie on punktów Pucharu Kontynentalnego, to nie będzie mógł w przyszłym sezonie rozpocząć rywalizacji od Pucharu Świata, gdyż nie będzie miał po prostu prawa startu w tych najważniejszych zawodach. Pozostała trójka nie musi się o to martwić. Dla Adama Cieślara będą to pierwsze starty w Pucharze Kontynentalnym w tym sezonie.

 

Przypomnijmy, że Falun to gospodarz przyszłorocznych Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. W ramach Pucharu Kontynentalnego przewidziane są dwa konkursy indywidualne na skoczni dużej (HS 134), a w ramach Pucharu Świata odbędzie się konkurs indywidualny i drużynówka na skoczni normalnej (HS 100). Z powodu konkursu zespołowego, nie będzie organizowany finałowy Gundersen (15 km) dla najlepszej trzydziestki Pucharu Świata. Dzięki temu będziemy mogli wystawić w ostatnich zawodach sezonu czterech zawodników.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl