Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Austriacy i Japończycy najskuteczniejsi w kwalifikacjach, Kanada zamyka stawkę, Polacy na 12. miejscu

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-03-11

Już w najbliższy weekend zakończy się Puchar Świata 2013/2014 w kombinacji norweskiej. Przed ostatnimi zawodami w Falun prezentujemy Wam zestawienie skuteczności wszystkich krajów w przechodzeniu kwalifikacji Pucharu Świata. Na czele są Japończycy i Austriacy, a Polacy zajmują 12. miejsce.

 

Japonia i Austria znajduje się wspólnie na pierwszym miejscu. Wynik tych krajów zgadza się do jednej setnej i wynosi 93,33%. Dopiero w Falun poznamy więc zwycięzcę tego zestawienia. Większe uznanie budzi jednak rezultat Austriaków, którzy na 90 startujących zawodników, aż 84 wprowadzili do konkursu. Na niezagrożonym trzecim miejscu znajdują się Czesi (89,47%). Pierwszą szóstkę uzupełniają Rosjanie (85,71%), Szwajcarzy (84,62%) i Niemcy (81,11%). Na samym dole znajdują się Kanadyjczycy (0%), a konkretnie Wesley Savill, który dwa razy odpadł w kwalifikacjach. Tuż przed nim jest Siergiej Szarabajew (Kazachstan), który raz awansował, a raz odpadł, więc ma 50% skuteczności. Trzecie miejsce od końca zajmują Amerykanie (51,28%), a czwarte Włosi (61,11%). Polacy (66,67%) znajdują się na 12. miejscu. Tuż za naszą drużyną są Estończycy (65,52%). Sklasyfikowano 17 ekip.

 

RANKING SKUTECZNOŚCI W KWALIFIKACJACH (SEZON 2013/2014)

 

W ramach wyjaśnienia należy dodać, że ranking nie uwzględnia PQ, czyli jeśli ktoś z pierwszej dziesiątki PŚ nie zmieścił się w pięćdziesiątce, to jest zaliczany do odpadających. DSQ również oznacza nie zakwalifikowanie się, natomiast DNS traktowane jest jako brak dwuboisty na danych zawodach i nie uwzględniane w obliczeniach.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl