Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dimitrij Dubrowski: „Nie zamierzam rezygnować”

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-03-18

Trener rosyjskich kombinatorów Dimitrij Dubrowski po dosyć udanym początku sezonu (8. miejsce w drużynówce i punkty Panina i Klimowa w Kuusamo) dalszej części rywalizacji nie może zaliczyć do udanych, a starty w Czajkowskim i Soczi należy uznać za fatalne. Obecny szkoleniowiec Rosjan nie zamierza jednak rezygnować.

 

- Kilka dni temu odbyło się posiedzenie Rady Ekspertów Rosyjskiej Federacji, która jest bardzo krytyczna wobec wyników kombinatorów i wobec mojej pracy. Wiele osób pytało mnie dlaczego po IO w Soczi nie zrezygnowałem. Moim zdaniem, to byłaby najgorsza decyzja. Całe moje życie poświęcam kombinacji norweskiej, i chce udowodnić, że rosyjscy dwuboiści mogą odnieść sukces. Bez względu na to jak ciężko i trudno by nie był, to pozytywne momenty w tym sezonie pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze. Nie zamierzam teraz rezygnować. Nadejdzie na to czas, ale najpierw chce pozostawić ślad w historii rosyjskiej kombinacji. Chcę doprowadzić drużynę do znaczących wyników. Oczywiście tegoroczne osiągnięcia nie mogą zadowalać ani związku, ani trenerów, ani zawodników, ale sześciomiesięczny okres szkolenia jaki miałem z nowym sztabem szkoleniowym był niewystarczający do drastycznej poprawy. Biorę za to odpowiedzialność, ale musimy pracować dalej - skomentował sezon szkoleniowiec.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl